Wpis z mikrobloga

Kończy się rok, więc czas na podsumowania! W tym roku (w październiku) minęły 3 lata od założenia mojej jednoosobowej firmy, w ramach której projektuję ogrody. Najpierw trochę liczb:
- finanse: w 2021r. zarobiłam ok. 3200zł "na rękę" miesięcznie, w 2022r. - 3600zł, w 2023r. - 5600zł
- ogrody: w 2021r. wykonałam ok. 19 projektów, w 2022r. - 20, w 2023 - 23
- zwykle pracuję 7 godzin dziennie (8 to dla mnie za dużo - nie jestem już wtedy kreatywna), zawsze mam wolne weekendy i święta. Najgorzej tylko jak zachoruję, muszę wtedy trochę robotę nadgonić

Historia mojej firmy związana jest nieco z #wykopefekt, zaczęło się bowiem od tego, że będąc na studiach szukałam pracy w zawodzie, praktyk, stażu (architektura krajobrazu - czyli w Polsce głównie projektowanie prywatnych ogrodów). Okazało się, że jest to niezwykle januszexowa branża - zawsze praca na czarno, zawsze bajki o tym, że "nie stać mnie żeby zatrudnić cię na jakąkolwiek umowę", "mi na studiach zostawało 50 zł na życie" (nawet nie wymyślam, autentycznie to usłyszałam xd), a nawet zdarzyła się inba, gdzie janusz chciał abym oddała mu zarobione pieniądze, po tym jak okazało się że jednak umowy nie będzie i powiedziałam, że z dalszej pracy rezygnuję. Ujściem moich frustracji były wpisy na tagu #zalesie na wykopu (xd) i to właśnie tutaj znalazłam swoich pierwszych klientów! Rysowałam ogrody dla Mireczków oraz dla ludzi którzy znajdowali mnie przez ogłoszenia na olx czy fb i jakoś tak się to ładnie potoczyło, że zaraz po skończeniu studiów założyłam firmę. Dziś jestem lvl. 28 i jestem z mojej codziennej pracy bardzo zadowolona ()
I mimo że od czasu wprowadzenia wykop 2.0. mniej się tutaj udzielam, to dalej Mireczki i Mirabele są moimi ważnymi Klientami!

W tym roku postanowiłam także sprawdzić, czy rzeczywiście tak trudno jest kogoś zatrudnić na umowę i płacić mu pieniądze. Moja przyjaciółka poprosiła mnie, abym nauczyła ją swojego fachu od zera. Nauka odbywa się poprzez rozmowy na discordzie i umowę o dzieło. Ona robi dla mnie proste rysunki lub modeluje w 3d, ja tłumaczę jak wykonać zadanie i omawiam poprawki. Ona poświęca mi kilka godzin w tygodniu, ja jej 2-3 godziny w tygodniu. Ona otrzymuje ok. 700 zł wypłaty za wykonane zadanka, a ja mam rzeczy, które przyśpieszają mi pracę nad projektem.

Plany na przyszłość: stworzyć i sprzedawać kursy projektowania ogrodów oraz tworzenia rysunków technicznych, rozwijać umiejętności mojej psiapsi i swoje, założyć swój własny ogród (będę mieć mieszkanie z ogrodem w przyszłym roku!!! na kredyt oczywiście ( ͡° ʖ̯ ͡°)) i zrobić na wiosnę piękne zdjęcia kilku moich ogrodów, które zostały w tym roku założone.

To tyle ode mnie. Jeśli macie pytania o moją pracę, finanse albo po prostu potrzebujecie porady ogrodowej - piszcie śmiało w komentarzach. Będę odpisywać, bo mam dziś dużo czasu więc #ama

A w załączniku jeden z moich ulubionych projektów w tym roku, ogród już w większości wykonany :3

#ogrod #ogrodnictwo #poznan #chwalesie #budujzwykopem #rosliny #projektowanie #remontujzwykopem #pracbaza
kjut_dziewczynka - Kończy się rok, więc czas na podsumowania! W tym roku (w październ...

źródło: 1. Koncepcja zagospodarowania ogrodu

Pobierz
  • 87
  • Odpowiedz
@kjut_dziewczynka: dobry!
jaka #ama to tradycyjnie:

1. Ile zarabiasz? (na to już w sumie odpowiedziałaś).
2. Jak zagadać do dziewczyny?
3. Czy 2Pac żyje?
4. Czy można tańcem wielbić Boga?
5. Walka z jedną mrówką wielkości słonia czy tysiącem słoni wielkości mrówki?
6. Dlaczego jest coś zamiast niczego?
7. Czy jesteśmy obdarzeni wolną wolą? Jeżeli tak, to gdzie znika determinizm fizyczny i pojawia się owa wolna wola? A jeżeli wszystkie nasze
  • Odpowiedz