Wpis z mikrobloga

Ktoś pomoże w dobraniu płyty głownej dla prostego NAS do domu (2 dyski - może w przyszłości w raid) zależy mi bardzo na minimalnym zużyciu prądu (ale dobrej rozsądnej wydajności) chce tam wrzucić openmediavault jako system bo już go używam.

co sądzicie o ASRock N3150DC-ITX ? z zewnętrznym zasilaczem kosztuje ~500 zł - wydaje mi się rozsądnym rozwiązaniem, czy możecie polecić coś podobnego z dedykowanym prockiem ?

#komputery #serwery #storage #nas #linux
  • 6
chce używać DLNA i samby, pewnie jakieś repozytoria git, prosty LAMP, nie chce rozwiązania NAS z pudełka jak QNAP OMV (openmediavault.org) mi się sprawdza ale na postawionym sprzęcie (i7) je za dużo produ i chcę coś bardziej dedykowanego

Pytanie jak ma się sprzęt płyta+procek niezintegrowane http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/amd-athlon-5350/strona/22020.html test wygląda dosyć sympatyczne, ale architektura rozwiązania jest juz z przed 2 lat
@romko: murku moj #nas #openmediavault stoi na netbooku z athlon 1.6 i 1.5GB ramu i daje rade, chociaz czasami #sickrage (fork #sickbeard) i #couchpotato troche przymulaja - uzywasz? polecam.

p.s. troche dla mnie dziwne, ze trzeba bylo recznie pomniejszac partycje systemowa, zeby utworzyc partycje na dane.
(dla nieobeznanych - nie da sie (no bez kombinowania) udostepniac/sciagac na partycje systemowa)