Wpis z mikrobloga

#csharp #aspnet #webdevhelp

Uczę się sam programowania, zaczałem od C#, napisałem dość prostą aplikację w asp.net mvc 5 i chciałbym ją umieścić w internecie :) . I stąd pytanie:

1 Czy jedyną opcją na wrzucenie mojej aplikacji do internetu jest użycie platformy azure?

2 Jeśli tak, to czy jest jakaś możliwość żeby uzyskać adres www..pl (zamiast www..azurewebsites.net) ?
3 Jesli 1 tak 2 nie , to czy w takim razie jest jakiś sposób, żeby stworzyć stronę/aplikację internetową, jej back end zrobić w C# i wrzucić ją do internetu pod adres www..pl.

Proszę mi wybaczyć prawdopodobnie brak profesjonalizmu moich pytań, po prostu nie potrafię znaleźć na nie odpowiedzi w internecie, a myślę że tak postawione najlepiej obrazują wiedzę, na której mi bardzo zależy :) .
  • 5
1 Czy jedyną opcją na wrzucenie mojej aplikacji do internetu jest użycie platformy azure?

@failed: nie, możesz mieć swój serwer - wymagany IIS

2 Jeśli tak, to czy jest jakaś możliwość żeby uzyskać adres www..pl (zamiast www..azurewebsites.net) ?

@failed: tak, jak wykupisz swoją domenę. w przypadku azure podpięcie swojej domeny chyba nie jest darmowe.

oczytaj jak działa hosting, czym jest serwer www, itd. bo chyba zabrałeś się za temat od
@blackphoenix: @kafapre: @drajvver:

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi :) .

WIęc podsumowując:

Piszę ją sobie jako aplikację asp.net mvc, wrzucam na azure (mam konto darmowe - dreamspark), wykupuję sobie domenę (np. wspomniany masternet), dopuszczam jak najbardziej wydanie tych kilku-kilkunastu złotych miesięcznie na jej utrzymanie w internecie. W razie wątpliwości kontaktuję się z np. Microsoftem, żeby zapytać o szczegóły takiej operacji, potencjalnych kosztów dodatkowych ze strony azure.

Czy coś tutaj