Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Twinkle: Perlak jak perlak nic strasznego, miałem 3 operacje ucha ze względu na perlaka(mogę odpowiadać na pytania). W centrum słuchu w Kajetanach robią to super profesjonalnie ale leczenie trwa z reguły długo(perlak lubi się odnawiać).
@Twinkle: Lekarze nie do końca znają przyczyny. W jednym uchu miałem przewlekłe zapalenie ucha z podejrzeniem perlaka(perlaka nie było po jednej operacji spokój), w drugim uchu przewlekłe zapalenie ucha z perlakiem(raz się odnowił stąd 3 operacje).

Co do przyczyn: raz trafiło mi się zapalenie ucha w wieku kilku lat, potem w wieku 11/12 lat zaczęło się na poważnie, przewlekłe zapalenie ucha i potem to już z górki operacje itd. Lekarze wspominali
@Twinkle: reakcja była szybka ale całe leczenie(od problemów z pierwszym uchem do ostatniej operacji second-look drugiego ucha) trwało prawie 12 lat. Operacje w Kajetanach polubiłem ze względu na profesjonalizm i precyzję: w szpitalu z reguły spędzam 2/3 dni a potem tydzień/półtora w domu i mogę wracać do życia. Z obostrzeń to jedynie tyle że nie wolno moczyć uszu przez długi czas więc odpada basen itp.
@c172pilot: słuch jest ok, czasem się zdarzą jakieś piski i szumy ale jest ok. Co jakieś pół roku chodzę na kontrolę i poza skamieniałą woskowiną którą po 2 tygodniach odmaczania udało się osiągnąć.
@c172pilot: ostatnia operacja była chyba w 2015 roku albo w 2014. Z pamięci jeśli chodzi o audiometrię to mam problem w okolicy 600-800 Hz, w Kajetanach twierdzili że jest to ok. Ogólnie mam problem z rozumieniem mowy jak jest szum w tle.