Wpis z mikrobloga

@Gorasul: no bo wydajesz kasę na zegarek ( ͡° ʖ̯ ͡°) w czasach w których jesteś zegarkami otoczony, może jestem idiotą, arogantem, ale nie kumam po co marnować hajs na #!$%@? zegarek... przecież...nie wiem niech mi ktoś napisze do czego mu taki zegarek się przyda? ale tak szczerze... poza biżuterią bo to już lekka skrajność mimo wszystko
@#!$%@?: Z praktycznego punktu widzenia i pierwotnego przeznaczenia zegarka, o ile mamy do czynienia z klasyką - masz rację. Z drugiej strony - czemu ludzie wydają 4k na nowego iPhone'a? Z chęci pokazania się, prestiżu, że masz kasę, powodzi Ci się, ale także dla siebie. Znam osoby, które z tych powodów biorą kredyt na nowego iPhone'a, bo nie stać ich na zakup gotówką.
U mnie są dwa powody - zawsze chciałem mieć
@Gorasul: Zegarek to w sumie jedyna męska biżuteria więc warto go wybrać z głową. Po pierwsze powyżej 1000 zł szukałbym już czegoś z mechanizmem w środku zamiast bateryjki, po drugie musisz określić na jakie okazje ma to być zegarek bo o uniwersalizm trudno. No i rozmiar łapki też by pomógł, bo często widzę ludzi z za dużymi zegarkami, które wyglądają komicznie.
@Gorasul: Orient to dobry wybór. Mnie osobiście podobają się bardzo czeskie zegarki Prim ale ciężko je zobaczyć na żywo i są raczej masywne i nowoczesne. Tissot to też dobra, klasyczną propozycja. Zobacz też Atlantic, dobrze prezentują się na ręce ;)
@Gorasul: Poza japończykami (Orient tutaj wybitnie elegancki na tle Citizena i Seiko) ciężko polecać Szwajcarów bo w tej cenie nie ma wielkiego wyboru wśród ciekawych modeli. Wybór kwarca to dobra decyzja, jeżeli chcesz się szarpnąć na bardziej rozpoznawalną markę. No i chociaż nie ma "duszy" zegarka mechanicznego, to jednak ma plusy w postaci ceny i braku potrzeby jego nakręcania i też mniejsze koszty konserwacji.

Nie wiem dokładnie jakiego stylu szukasz.

Niestety