Wpis z mikrobloga

Jaki zegarek polecicie do 1500 zł?
Obeznany nie jestem, więc poniższe wymagania są dyskusyjne:
okrągła koperta
tarcza, najlepiej niebieska
cyferblat - raczej w stronę klasyki
mechanizm - najlepiej kwarcowy
pasek
#zegarki
  • 128
  • Odpowiedz
@Jason_L_McCabe: Dzięki, ten Orient ma szeroką i ciekawą ofertę, wiec na pewno przejrzę.
@ulath: Miałem casio z komunii i jakość źle mi się kojarzy, ale dzięki
@szybki_bil: tak, bul dupy, nie inaczej. Szybki wgląd w profil i widzę, że przejawiasz ogólne #!$%@? życiowe, miło było poznać -> czarna otchłań
  • Odpowiedz
@Gorasul: no bo wydajesz kasę na zegarek ( ͡° ʖ̯ ͡°) w czasach w których jesteś zegarkami otoczony, może jestem idiotą, arogantem, ale nie kumam po co marnować hajs na #!$%@? zegarek... przecież...nie wiem niech mi ktoś napisze do czego mu taki zegarek się przyda? ale tak szczerze... poza biżuterią bo to już lekka skrajność mimo wszystko
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Z praktycznego punktu widzenia i pierwotnego przeznaczenia zegarka, o ile mamy do czynienia z klasyką - masz rację. Z drugiej strony - czemu ludzie wydają 4k na nowego iPhone'a? Z chęci pokazania się, prestiżu, że masz kasę, powodzi Ci się, ale także dla siebie. Znam osoby, które z tych powodów biorą kredyt na nowego iPhone'a, bo nie stać ich na zakup gotówką.
U mnie są dwa powody - zawsze chciałem mieć
  • Odpowiedz
@Gorasul: Zegarek to w sumie jedyna męska biżuteria więc warto go wybrać z głową. Po pierwsze powyżej 1000 zł szukałbym już czegoś z mechanizmem w środku zamiast bateryjki, po drugie musisz określić na jakie okazje ma to być zegarek bo o uniwersalizm trudno. No i rozmiar łapki też by pomógł, bo często widzę ludzi z za dużymi zegarkami, które wyglądają komicznie.
  • Odpowiedz
@Gorasul: Orient to dobry wybór. Mnie osobiście podobają się bardzo czeskie zegarki Prim ale ciężko je zobaczyć na żywo i są raczej masywne i nowoczesne. Tissot to też dobra, klasyczną propozycja. Zobacz też Atlantic, dobrze prezentują się na ręce ;)
  • Odpowiedz
@Gorasul: 1500zł i kwarc? Ktoś mi wytłumaczy motywację?

Bierz automat, 100 razy większa przyjemność z posiadania. Za 1500 masz ogromny wybór, choć ja tam bym wziął jakiegoś japńca za 50% ceny. Orient Blue Ray dla przykładu (choć to nurek akurat, ale niebieska tarcza).
  • Odpowiedz
@Gorasul: Poza japończykami (Orient tutaj wybitnie elegancki na tle Citizena i Seiko) ciężko polecać Szwajcarów bo w tej cenie nie ma wielkiego wyboru wśród ciekawych modeli. Wybór kwarca to dobra decyzja, jeżeli chcesz się szarpnąć na bardziej rozpoznawalną markę. No i chociaż nie ma "duszy" zegarka mechanicznego, to jednak ma plusy w postaci ceny i braku potrzeby jego nakręcania i też mniejsze koszty konserwacji.

Nie wiem dokładnie jakiego stylu szukasz.

Niestety
  • Odpowiedz