Wpis z mikrobloga

@noisy: sprawa jest też taka że często " nie wiedzą że nie wiedza", wydaje się że robisz dobrze, i nawet nie myślisz że to może być źle. Gorzej jak to nie mija z czasem.
I ja tam lubię się chwilę pomeczyc sam zanim zacznę pytać i często się już pytam tylko po to by porównać moje rozwiązanie z tym co dostanę.
@noisy: Mnie szef ma chyba za lekkiego kretyna bo często pytam się po parę razy o podobne rzeczy. Z tym że chodzi o wewnętrzne zasady systemów i raz że jest tego sporo i nie idzie tak zaraz spamiętać a dwa że nie wyguglam tego sobie.
@f423r: Jeżeli tworzysz komercyjny projekt X to masz w nim logikę biznesową i technologię. Brakowało mi jednego słowa , żeby odnieść się do logiki biznesowej opartej na dokumencie wizji. Ja zawsze to nazywałam merytoryką. Ot co, możecie mi to wytknąć za błąd ok macie rację.
@Jakr: Źle zrozumiałeś, ale sądząc po emotce (też nie ma takiego słowa) ironiczny kucu, próbowałeś lekko przytrolować (też nie ma takiego słowa) udając, że nie rozumiesz jasno wyrażonej myśli obierając sens słów dosłownie. Nie chciałabym wiedzieć jak sobie radzisz z idiomami typu "beat about the bush" xD.
Krótka historia o tym, że początkujący programiści boją się pytać.


@noisy: problem w tym że zdecydowana większość takich pytań wymaga poświęcenia może 30s na google i trafienie na odpowiedni wątek na stackoverflow.
@noisy: może to zależy od konkretnej dziedziny, w webdev jest bardzo dużo rozwiązanych problemów początkujących, głównym problemem jest prawidłowe hasło do wyszukiwania.
@noisy: tylko często dostaliby tę samą albo lepszą odpowiedź, jeśli wpisaliby swoje pytanie w google po angielsku. Rozumiem, jeśli czasami trudno sformułować dobre zapytanie, to wtedy najlepiej zapytać człowieka.
@ZasilaczKomputerowy: się uśmiałem z waszej dyskusji o języku :D
Niby racja, że język tworzą ludzie, a inni ludzie uznają czy jest to już na tyle popularne żeby zapisać je w słowniku. Niby nie ma emotki ale jest emotikona
A co do "beat about the bush" no to przecież oczywiste, "takt na temat krzewu" odwrócony #angielskiztuskiem
W sumie napisałem tu tylko dla angielskiego z Tuskiem xD
@losiul: no tak, coraz więcej amatorów pcha się do zabawy, mam nadzieję że przejdzie ta ustawa i pytania będzie można zadawać tylko z licencją bo niektórzy nie mają ani krztyny wyobraźni i np. zapytają "co się tutaj dzieje?"( ͡° ͜ʖ ͡°)