Wpis z mikrobloga

  • 105
Taka sytuacja. Z ciężarną małżonką (7 miesiąc), pojechaliśmy do krakowskiej IKEA. Na parkingu dużo miejsca ale akurat te blisko wejścia oznaczone na niebiesko dla rodzin z dziećmi zajęte więc spox jedziemy dalej. Zakupy. Powrót. Wracajac do auta, myżonka spostrzegla parkowanie srebrnego BMW (na stołecznych blachach) , sedan z którego z gromkimi śmieciami wysypaly się 2 podstarzale blond dziunie i 2 miłośników bawarskiej motoryzacji. Mój różowy niestety nie zlal tematu i zwrócił im uwagę, że to miejsce dla rodzin z dziećmi, tylko tyle, nie wydając się w dyskusję, poszliśmy dalej... Ale jak usłyszałem, że młodszy (ok 35lvl kretyn) coś tam od #!$%@? wrzuca w stronę myżonki to zagptowalem i coś mu o kulturze rzuciłem. Podbija do mnie o się chce lac z pytaniem czy mam jakiś problem, tłumacze mu ze nie mam z nim tylko że sposobem w jaki zaparkowal, że jest cham i burak, że na w kulturalny sposób zwrócona uwagę obraża mi kobiete. Ten drugi starszy sebix go odciagnal ale mimo, że bym ten pojedynek przegrał to... Jeeezzu... Chociaż raz zaatakować takiego tepego typa. Wiem, że przez to byłbym taki sam jak on, bez mózgi...chyba tylko to mnie powstrzymało.
Kiedys chciałem kupić sobie BMW ale niestety to marka skarzona opiniami w 100% zgodnymi z prawdą.
#!$%@? ich.
#krakow #oswiadczenie#oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #bmw #sebix #burak
  • 52
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@benzdriver: nie no nie pisałem przecież o jej użyciu w sensie strzału. W mojej ocenie wtedy gość za bardzo nabuzowal się cała sytuacja, gdybym miał broń to okazał bym ją w charakterze buforu pomiędzy naszymi osobami. Skąd masz pewność że typ po zwróceniu uwagi podchodzi do Ciebie agresywnie i Ci nie jebnie? Co masz do obrony? Telefon z filmikiem? Własne nogi? Sytuacja z normalnej robi się patologiczna w jednej chwili,
  • Odpowiedz
@Gooma: Rozumiem Twoje wzburzenie. Ale przeanalizuj sytuacje na spokojnie. Gdy wyciagasz bron musisz sie liczyc z najgorszym scenariuszem. Szamotanina, bron wypala i kostnica. W opisanej przez Ciebie sytuacji sadze, ze najgorsze co moglo sie zdarzyc, to dostalbys lekkiego klapsa na dziaslo, Twoja kobieta uslyszalaby cos na swoj, swojej mamy temat. I tyle. Nijak ma sie to do bezposredniego zagrozenia zycia. Rozumiem: urazona duma, chamowa prostaka, obrazanie kobiety. Ale w takiej
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@benzdriver: każdy stereotyp ma jednak swoje podłoże. Ja np nie pożyczę 10 zł cyganowi na godzinę. Mimo, że żadnego nie znam osobiście. Zarejestrowane (ukarane) wykroczenia to jedno a cwaniakowanie, wymuszenie itp to drugie. Absolutnie nie mam nic to tzw. marek premium a zwłaszcza MB, nie kieruje mną zazdrość bo sam jeżdżę nienajgorszym sortem ale szybki search po YT chociażby bo haśle cwaniak z bmw kontra cwaniak z Fiata miażdży i
  • Odpowiedz
@Gooma: Mysle ze Twoja opinia jednak jest mocno podyktowana tym zdarzeniem. Betki to swietne auta i sugerowanie sie medialnym efektem jest bez sensu.
Na temat pokusy uzycia broni palnej ( nawet w zalozeniu jedynie celem osiagniecia efektu psychologicznego ) juz Ci napisalem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@benzdriver: Rozumiem Twój tok myślenia. Żyjemy w kraju gdzie od lat do przyjęcia jest dostać po modzie, zgłosić to na komisariat i czekać na umorzenie. Jednak ja wolałbym mieć wybór czy pasywne dostawać po tej mordzie czy jednak mieć możliwość obrony. Skąd mam wiedzieć czy agresywny typek, skoro tak się wzburzyl na zwrócenie uwagi nie jest pod jakimś wpływem, skąd mam wiedzieć, że nie ma noża? Widziałbym, że mam broń
  • Odpowiedz
@Gooma: a może użyć trochę mózgu i zainwestować w gaz pieprzowy co trzyma się w kieszeni?

Idąc twoim tokiem rozumowania to każdy kto jeździ bmw to patol, który chce Cię zabić, nie używa kierunkowskazów i każde rondo stara się robić bokiem, ale ostatecznie uderza w krawężnik?
Dokładnie to samo robi się w audi, mercedesie, hondzie, vw itd. Różnica taka, że media już nas tak przyzwyczaiły, że jeżeli nie ma dopisku
Pawel4freak - @Gooma: a może użyć trochę mózgu i zainwestować w gaz pieprzowy co trzy...

źródło: comment_xmTDjiyJeJLgyBxtWCRThvFIQy9CXnDG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@benzdriver: Wiesz, celem tego wpisu było bardziej to aby poinformować o takiej sytuacji. Przypadkiem wyszło, że się #!$%@? z BMW, że sebixy i chamy. Coś w tym jest ale to nie meritum. Tak samo jako kwestia broni czy innego gazu. Sedno jest takie, że następnym razem, ja czy myżonka nie zwrócimy uwagi na zle pakujące auto, na głośne zachowanie, na krzyki czy rozbój (wiem przesadzam, ale pewnie wiesz do czego
  • Odpowiedz
@Gooma: To czemu jak sam określiłeś siebie stereotypowy Mirek nie wiem nie pójdzie od czasu do czasu na pakernie? może to śmieszne, inny powie, że płytkie ale uwierz mi wzrasta Twoja pewność siebie a i rzadziej dochodzi do takich sytuacji (mowie to z własnego doświadczenia) swoją drogą niestety, w takich wypadkach kulturę osobistą należy schować do kieszeni, szanownej małżonce polecić udać się na bok i sprowadzić konwersacje do poziomu rozmówcy,
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Pawel4freak: o Jezu.... Faktycznie, jestem straszną #!$%@?, że zwróciłem uwagę (my) na to, że jakiś podczlowiek nie umie czytać znaków. Po używaj sobie na mnie a w ogóle nie odnieść się do clue sytuacji.
Niech pocieszy Cię fakt, że ta beta musiała być ładna skoro zanotowalem, że to beta. Od zawsze są takie różne stereotypy, czinko.. Znaczy że jakiś kapeluch jedzie na obiad, oklejona Fabia? Pewnie "batonik" - przedstawiciel handlowy.
  • Odpowiedz
@Gooma: Czy ty nie rozumiesz, że piszę do Ciebie, nie o sytuacji, tylko do twojego nastawienia, że wrzucasz WSZYSTKICH kierowców jednej marki do jednego wora? Jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to może ten znak też źle odczytałeś?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@JJOkocza: Bardzo słusznie, chociaż trochę do okoła. Pewność siebie przy takiej ilości miecha tuż przedemna to musiałbym jakieś sztuki walki trenować. Zresztą jak pisałem wcześniej, jakas zabawka po jego stronie i żadna pewność siebie nie wystarczy, przecież nie wiesz w jakim on jest stanie. Jestem pokojowym człowiekiem i nie miałbym go zamiaru skrzywdzić, broń tylko jaki bufor (no chyba żeby jednak atakował) Wygląda znacznie lepiej niż puszka gazu. Małżonka na
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Pawel4freak: poluzuj poslady! Nie ma co się spierać nad marka. No tak się niestety zdążyło, że akurat kierowca czy tam pasażer wysiadł z bmw. Zaatakował. To on sam zadziałał pierwszy dokładnie wg stereotypu. Tym sposobem to właśnie on pracuje nad tym Image em. Nie ja. To, że tak właśnie było to niestety nie moja wina... No trochę tak bo mogłem w sumie zignorować palanta, który do mojej kobiety #!$%@? jakieś
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sorek: Sorry za późną odpowiedź. W jakiejś idylli, parkujący człowiek zwrócił by uwagę na widoczne oznakowanie miejsc parkingowych. Pomyslalby przez ułamek sekundy o innych. Niestety, człek się zamyslil, miał inne sprawy na głowie. Ale słyszac uwagę na temat tego, że jednak źle postąpił, przyznalby rację, przeparkowal... Niestety, lepiej korzystając z pozycji siły #!$%@? się do ciężarnej kobiety. Prawidłowa i uzasadniona reakcja obywatela nagle jest margenizowana do dyskusji o wyższości BMW
  • Odpowiedz
Kiedys chciałem kupić sobie BMW ale niestety to marka skarzona opiniami w 100% zgodnymi z prawdą.


@Gooma: hahah mysl tak dalej, nie kupuj fajnego auta bo ludzie cos pomysla. Z takim nastawieniem przegrywasz zycie.
  • Odpowiedz
@Gooma: Bol dupy o Warszawe i BMW, typowy zakompleksiony krakus z malym pysiorkiem i 15 letnia Skoda Fabia.

Ps. mam nadzieje, ze nigdy nie dostaniesz pozwolenia. Z reszta niemoglbys, bo odpadlbys na testach psychologicznych.
  • Odpowiedz