Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

Znalazłem się na życiowym zakręcie i aby wyjść z niego na prostą postanowiłem wywrócić swoje sportowe nawyki.
Zacząłem biegać. kupiłem porządne buty do biegania i wybiegłem na krakowskie bulwary. Jestem już po czterech treningach i nie ukrywam, sprawia mi to bardzo dużo przyjemności - ta forma spędzania wieczorów bardzo mi się spodobała. Zacząłem od 10 km i po czterech biegach czuję że mogę pozwolić sobie na więcej, za każdym razem poprawiając rekord 10 km.

Jednak nie o tym. Chciałbym stracić oponkę czy jak inni to nazywają brzuch. Co polecacie dołożyć do biegania i w miarę zbilansowanej, zdrowej diety? Czy 8-minutowy trening ABS przed bieganiem da mi lepsze efekty niż samo bieganie czy zamiast tego ABS zacząć wykonywać coś innego? Zależy mi na wykasowaniu tego odstającego czegoś w 5 miesięcy, w miarę możliwości nie chodząc na siłownie.

Moja metryczka:
wiek: 22
wzrost: 180
Waga: 70

#bieganie #biegajzwykopem #mikrokoksy #silownia #dieta #redukcja
Pobierz Meriu - Cześć Mirki,

Znalazłem się na życiowym zakręcie i aby wyjść z niego na pro...
źródło: comment_1KAi1Yw4trcWn161aoEiYJfY2KjjrS7t.jpg
  • 36
@Meriu: na redukcji miesa nie zrobisz, mozesz cwiczyc co chcesz ale nie oczekuj szczegolnych efektow. zredukuj do porzadnego poziomu tluszczu, wtedy wejdz na nadwyzke i zrob mase. przed bieganiem dorzucilbym jakis trening kalisteniczny, pompki i inne cuda - glownie w celu zeby zwiekszyc stopien aktywnosci w ciagu dnia.
postanowiłem wywrócić swoje sportowe nawyki.


@Meriu: Patrzę na ten brzuch i to co napisałeś i #!$%@? nie wiem co robić ʕʔ Ogólnie jakieś strasznie dziwne proporcje masz. 180cm i 70kg i taki brzuch?!
@Meriu: Możesz delikatnie ten brzuch ćwiczyć, jednak nie katuj go codziennie, bo to nie ma sensu, zejdź z poziomem tkanki tłuszczowej, a do tego przede wszystkim aeroby. Jeśli chodzi o dietę to odpowiednia podaż kalorii i po kilku tygodniach powinny być pierwsze efekty.
@Meriu: dieta, dieta i jeszcze raz dieta ;) to 70% sukcesu.. niezależnie, czy masa, czy redukcja ;)
Ja osobiście do biegania dorzuciłbym 2 x w tyg. trening obwodowy na siłowni.
@BojtaS: Niby tak
@Karoleer: Nie zależy mi na przybraniu masy tylko na wycięciu tłuszczu.
@yeloneck: Wyobraź sobie że do zeszłej środy największy dystans jaki przebiegłem to było coś około 2km, a teraz po tygodniu i 4 treningach przebiegłem 45km
@maschio94: Dlatego zacząłem biegać. Biegam około 1:15:00 na odpowiednim tempie, które nie wywołuje u mnie zadyszki i mogę rozmawiać. Tak jak wyżej napisałem, myślałem czy nie robić ćwiczeń na
@Meriu: Biegając w dużych ilościach nie spalasz tylko kalorii ale też tkankę mięśniową. Ćwicząc interwały spalasz jedynie tłuszcz, krótkie ale intensywne ćwiczenia na 100%. Kup sobie skakankę, ja polecam z gumową linką, sam kupiłem ponad rok temu za jakieś 30 zł. Jest już trochę posklejana kropelką, ale w sam raz do takich ćwiczeń. Dieta oczywiście też ważna, po prostu ogranicz słodycze najlepiej do zera. Dużo warzyw, jedzenie bogate w błonnik, żeby
masz. 180cm i 70kg i taki brzuch?!


@yeloneck: widzisz jego rękę? Pewnie skinny fat jest.
@Meriu: brzuch zawsze pracuje nie ważne czy go specjalnie ćwiczysz czy nie. Najszybsza droga to dieta + siłowy, ale jak nie chcesz ćwiczyć na siłowni to dieta dieta dieta i bieganie jak ci się podoba.
@BojtaS: @yeloneck: Potwierdzam, skinny fat. Pierwsza fala dzieci wychowanych przy komputerach zamiast na podwórkach (,)

Możecie polecić kogoś kto ułoży mi porządną dietę redukcyjną? Korzystał ktoś z potreningu.pl ?