Wpis z mikrobloga

Nie bijcie mnie, pierwszy piszę na poważnie CV

Aplikuję na Technika IT, w ogłoszeniu są następujące wymagania

Wykształcenie średnie kierunkowe IT lub elektronika – mile widziani studenci zaoczni,
Praktyczna znajomość sieci komputerowych,
Praktyczna znajomość systemów i rozwiązań Microsoft,
Znajomość języka angielskiego lub hiszpańskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację,
Zdolność logicznego myślenia, nastawienie na rozwiązywanie problemów

Jak mam w CV napisane dobrą znajomość systemów z rodziny Windows i praktyczną znajomość Office'a (Word, PowerPoint - dobry, Excel - podstawowy), to dobrze jest dopisać tę znajomość sieci, czy lepiej przepisywać z ogłoszenia.

Jeszcze raz proszę o wyrozumiałość, kończę tego technika informatyka, więc raczej ciężko oczekiwać od absolwenta techbazy nie wiadomo czego.

#cv #technikinformatyk #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 3
@TheLaw: generalnie to ogłoszenie jest z dupy. Co to niby ma znaczyć "znajomość systemów i rozwiązań Microsoft"? - przecież systemów i rozwiązań Microsoft jest od cholery i ciut ciut.
A odpowiadając na Twoje pytanie to napisz konkretnie jakie zagadnienia z zakresu sieci znasz. Najlepiej w punktach i obok w jakim stopniu to samo odnośnie reszty. Coś jak zrobiłeś w Officem (Word - dobry).

Poszukaj sobie też w necie wzorów CV odnośnie
@lukasz_r128: łap całe ogłoszenie http://olx.pl/oferta/gestamp-polska-zatrudnimy-technika-it-CID4-IDeMAEW.html#eaf4eddf2f%29
Zakładam, że chodzi o to co było w techbazie, czyli Windows, Windows Server czy Office. Co do zagadnień z sieci to nwm, czy jest sens, bo o sieciach wiem tyle co było w szkole. Praktyka jak najbardziej była, np. zabawy z patch panelami, szafami rack czy switchami zarządzalnymi Cisco czy zaciskanie patchcordów.
Przy Wordzie też nwm, co można byłoby dopisać - formatowanie? (w makra się nie
TheLaw - @lukasz_r128: łap całe ogłoszenie http://olx.pl/oferta/gestamp-polska-zatrud...

źródło: comment_xSCGYwBiywTYZJ9A7RMQDWMuV1QVci8h.jpg

Pobierz