Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@looongier: Na teren kościoła są 2 wjazdy. Przez dojazd do jednej z bram, lanos wjechał na chodnik. to jest brama dla pieszych wiernych. Zobacz wielkość podwórka. Lanos ledwo się tam zmieścił.
  • Odpowiedz
@restofme: nie rozumiem takich ludzi jak Ty. Gość sobie dojeżdża do jakiejś posesji, nikomu nie robiąc krzywdy aż nagle zjawiasz się jak jakiś kapitan ameryka na tym swoim rowerku i wkurzasz faceta. Mam nadzieję, że przynajmniej dostaniesz mandat za wjazd na chodnik. Mógł Ci też chociaż bardziej w ten rowerek jebnąć, może miałbyś nauczkę. Konfituro ;)
  • Odpowiedz
@restofme: @eshabe: no dobra, źle się wyraziłem. Wjazd na teren jest, ale jest tylko jeden wjazd na tę konkretną część posesji. I jakoś nie wydaje mi się, żeby to była brama dla ludzi, bo ewidentnie jest tam furtka i brama dla pojazdów
https://www.google.pl/maps/place/W%C5%82adys%C5%82awa+Broniewskiego,+Warszawa/@52.2683261,20.9573869,3a,15y,12.6h,88.41t/data=!3m6!1e1!3m4!1sRPH0siwoEHuh3SkZxsUoww!2e0!7i13312!8i6656!4m2!3m1!1s0x471ecbb8a549d0b7:0x1dbee89c8a8cfc3
Nie twierdzę, że na pewno mam rację, bo może najpierw była reorganizacja dróg, a potem oni sobie postawili bramę, ale nie wiadomo czy nie było
  • Odpowiedz
Wjazd na teren jest, ale jest tylko jeden wjazd na tę konkretną część posesji


@looongier: Ma wjazd na posesje? Ma, więc nie ma problemu. Jeżeli z jakiegoś powodu musi koniecznie wjeżdżać akurat od tej strony, gdzie nie ma wjazdu z drogi, to niech idzie do odpowiedniego urzędu i załatwi sobie zrobienie tam wjazdu.

Do każdej posesji musi prowadzić co najmniej jeden dojazd i tutaj jest. Jeżeli nie stoi nic na
  • Odpowiedz
@looongier: Nie wiem, może i był, ale co to zmienia? Mając inny wjazd na posesję, uprawniałoby to kogokolwiek to jeżdżenia po chodnikach? Co najmniej od 2009 nie ma tam żadnego dojazdu.
  • Odpowiedz
@eshabe: ale akurat na tę część posesji dziadek nie może wjechać tym drugim wjazdem. Rozumiem, że prawo nie stoi po jego stronie, ale wg mnie prawo nie zawsze jest doskonałe i w pewnych przypadkach powinno się przymknąć oko na takie coś. Jakiś czas temu był wykop o tym, że chyba we wrocku postawiono stację veturilo w takim miejscu, że trzeba kawałek przejechać rowerem chodnikiem i straż wiejska tam czyhała na
  • Odpowiedz
ale akurat na tę część posesji dziadek nie może wjechać tym drugim wjazdem


@looongier: Przyznam bez bicia, że nie mam możliwości odsłuchania tego nagrania z dźwiękiem w tej chwili. Czy tłumaczył on, dlaczego akurat tamtędy musi wjechać?
  • Odpowiedz
@looongier: No to teraz nasze dywagacje są nierzetelne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Opcja 1: Nie ma wyższej potrzeby wjeżdżania akurat na tą część posesji (nie widzę tam np. jakiegoś garażu, czy coś w tym stylu). Jest po prostu leniem, bo trudno mu podejść 100 m do tego miejsca po wjechaniu wjazdem znajdującym się trochę wcześniej i prowadzącym na tę posesję. Niech się goni i powinien zostać
  • Odpowiedz
@eshabe: Całkowicie się z tobą zgadzam:) Powinniśmy wstrzymać osądy dopóki nie poznamy wszystkich szczegółów sprawy, bo wg mnie jeden narwany rowerzysta nie może być wyrocznią. Poczekamy - zobaczymy:)
  • Odpowiedz
Kto wydał w ogóle pozwolenie na zrobienie bramy wjazdowej, do której jedyny dojazd jest przez chodnik lub dwa trawniki? Czy to samowola budowlana? Pewnie nie, bo jak kościół o coś prosi to oczywiście, że spełnią każde wymagania. A czemu jeszcze nie wydali pozwolenia na dobudowanie wjazdu bezpośrednio z ulicy? A koszta z kasy bielan, a jak #!$%@?.
  • Odpowiedz