Wpis z mikrobloga

Wszyscy narzekają na #korposwiat ale k---a, w porównaniu z prywaciarzami (tzn małe przedsiębiorstwa) to niebo a ziemia. W korpo wiesz ile i kiedy dostaniesz wynagrodzenie. Wiesz jaka premia ci przysługuje etc. Teraz pierwszy raz pracuje w niekorpo i jak w jakiejś k---a afryce. Nie wiem ile i nie wiem kiedy będzie wypłata. Uzależnione to jest od największego klienta który robi przelew za usługi... Wypłata miała być dziś ale tamci nie zrobili przelewu i c--j, kasy brak. Niby szefu w porządku gość, jak na początku miesiąca potrzebowałem kasy to bez problemu dał. Z drugiej strony przecież ten klient to nie jest nasz jedyny klient. Nie wierzę, że firma nie ma środków na wynagrodzenia dopóki nie otrzyma przelewu od dużego klienta...
Nie wspominam już ciągłego narzekania szefa na brak pieniędzy a rozbija się amerykańskim BMW x6 z 5cio litrowym motorem, k---a...
#gorzkiezale #pracbaza
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BaKuMMz: wydaje mi się, że masz niekorzystny (a co za tym idzie nieważny) zapis w umowie jeśli chodzi o wypłatę wynagrodzenia. art. 85 par. 2 KP: Wynagrodzenia za pracę płatne raz w miesiącu wypłaca się z dołu, niezwłocznie po ustaleniu jego pełnej wysokości, nie później jednak niż w ciągu pierwszych 10 (!) dni następnego miesiąca kalendarzowego.
  • Odpowiedz