Wpis z mikrobloga

Jedzenie w Serbii jest świetne! Doskonała pljeskavica, lekko gumiasta, wysmażona i aromatyczna. Pieczywo tak świeże, że jakby prosto z pieca. Warzywa i owoce wyśmienite. Kawa tak mocna, smaczna i w dodatku tania, że nic innego do szczęścia nie potrzeba. Piwo, które może nie jest jakością podobne żadnemu czeskiemu, ale w porównaniu do innych browarów z Bałkan to niekiepskie (polecam Jelena, Lava i Zajeciarsko). I ta rakija... A Wy co próbowaliście poza burkiem na Bałkanach? Po więcej zdjęć jedzenia i nie tylko właźcie TU. Ahoj, Mirki i Mirabelki!
#autostop #balkany #podroze #podrozujzwykopem #serbia #alkohol #ciekawostki #turystyka
s.....j - Jedzenie w Serbii jest świetne! Doskonała pljeskavica, lekko gumiasta, wysm...

źródło: comment_rV7HF5yOCnkANm80ewse084ADK8EE5ss.jpg

Pobierz
  • 31
@sadeckiwloczykij: Burek, pliskavica, gibanica, sevapici. Tylko beli bubrezi mnie ominęło :( Żaluję do dziś :)
Ale najbardziej rozbawiła mnie sytuacja w okolicach Golubca. Zamówiłem herbatę, facet podał cenę, w myślach przeliczam na złotówki - wychodzi 75 groszy. Musiałem chyba zrobić dziwną minę podczas płacenia bo gość jak mi podawał to zaczał się tłumaczyć, że mało kto tu sie zatrzymuje więc on musiał PODNIEŚĆ ceny :D
@rales: @emcter: Około 30 złotych wyszło za pljeskavicę, piwo, chleb, sałatkę. W Belgradzie knajpa była.
@Renton: a nie piłem w Serbii w ogóle herbaty. Na Bałkanach raczej wolą kawę chyba, nie?
@babisuk: Fakt, Zajeciarsko ze serbskich najgodniejsze.
@AndrewSzusty: wiadomo, różnie się trafia - kolejny razem może trafisz na taką orgię smaków jak ja( ͡° ͜ʖ ͡°)
@centryfuga: wow, to faktycznie grosze!!!
@
@sadeckiwloczykij: Ja kawy nie lubię i czuję jak mnie usypia. Jak się herbaty rano nie napiję to nie jestem sobą. A Bałkany mnie kuszą już od jakiegoś czasu tym bardziej, że kumpla Serba mam i zaprasza cały czas.
@Renton: Herbatę widziałem w menu w knajpach, więc spoko. Ale pamiętam po miesiącu spędzonym w Albanii wiem, że oni nie wiedzą jak ja podawać, parzyć i często importują jakieś tanie szmiry z Polski chociażby. Uprzedzam: na Bałkanach nie ma dobrej herbaty:-)