Wpis z mikrobloga

Witam mirki, potrzebna Wasza pomoc.

Mam taka sytuacje ze sprzedawca z Allegro: kupiłem od sklepu internetowego telefon (Xperia Z3). Po przetestowaniu telefonu jednak zdecydowałem się na zwrot bez podania przyczyny. Po odebraniu towaru sprzedawca zadzwonil do mnie a potem wyslal wiadomosc mailowa, ze telefon nie wrocil w stanie niezmienionym, bo sa widoczne slady kurzu pod folia ochronna wyswietlacza, ktora dodatkowo jest porysowana i ze z tego powodu nie jest w stanie zwrocic mi pelnej kwoty za towar.

Gwoli wyjaśnienia:
Xperia z3 posiada od nowosci po dwie foli ochronne z kazdej strony. Jedna zewnetrzna z taka dodatkowa wypustka zeby latwo byla ja odkleic ia pdo nia druga naklejana na goraco, trudniej zdejmowalna. Sek w tym ze wspominany kurz znajduja sie tylko pod ta zewnetrzna folia, ktora sie latwo rysuje i faktycznie wystarczylo przesunac tel na blacie z jakimis okruchami itp, zeby ja porysowac. Natomiast sam telefon jak i folia "wewnetrzna" nie nosza zadnych sladow uzytkowania rys itp, a folia zewnetrzna nie byla zrywana, choc zle naklejona bardzo latwo dawala sie mimowolnie podrywac do gory.

Moje pytanie zatem: czy slusznie sprzedawca odmawia zwrotu kasy? Czy moze z tego powodu zmniejszyc ewentualny zwrot pieniedzy? Z gory dziekuje za pomoc.

P.S. Wyczytalem na stronach typu prokonsumencki.pl, ze jesli jest to konieczne folie ochronne moga byc nawet zrywane by moc przetestowac produkt.

fotki:
https://drive.google.com/open?id=0B1BFNKaZ1NmIa2YzakJkRTFYOGpVZXF0RkdHT0pDNHVHQ0dJ
https://drive.google.com/open?id=0B1BFNKaZ1NmIdlRRQnhrUTlxZFhNU0RDN3hLLVJkOFB5LTRZ

#telefon #allegro #prawo #prawokonsumenckie #rekojmia #pytaniedoeksperta
  • 6
@sailor_73: Nie ( ͡° ͜ʖ ͡°), jak już to odsyłam od razu po tym jak obejrzę towar i mi się nie spodoba.
Największe moje cebulactwo: zamówiłem 3 pary butów z Allegro Inpost Paczkomatem, pomierzyłem i dwie odesłałem za darmo w tej opcji darmowych zwrotów.
( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@Dezynwoltura: uzywalem go kilkakrotnie zeby przetestowac jego funkcjonalnosc, obejrzec itd. Natomiast lezal zazwyczaj gdzies na biurku lacznie kilkanascie dni (czas na oswiadczenie o rezygnacji + czas na wysylke), szafce i stad ten kurz i rysy na folii.

@sailor_73: bez spiny kolego, ja nawet jestem w stanie zejsc z ceny kilka dyszek na poczet wymiany zewnetrznej folii i odmuchania go z kurzu, ale nie wiem na kogo trafilem i za takie
@mddx: Jak sprzedawca to legalny sklep to powinno dać się to wyjaśnić, osoba prywatna chyba nie ma obowiązku zwrócić Ci kasy i mogą być problemy... Po prostu opisz mu to jak nam i zobaczymy.

Po co trzymać na biurku telefon kilkanaście dni ? Nie lepiej przetestować od razu, wiesz to wygląda jakbyś telefonu używał, bo Ci był potrzebny przez tydzień, a potem chcesz odesłać ( )
@Dezynwoltura: legalny sklep. Tak zrobie, mam nadzieje, ze sie latwo bedzie mozna dogadac. Ja juz tak mam, ze zawsze czekam ze wszystkim na ostania chwile ( ͡° ͜ʖ ͡°)