Wpis z mikrobloga

W niedzielę rano jest fajnie wyjść z psem, bo wszyscy ludzie znikneli, albo są w kościele. Cisza, jak po apokalipsie. Gdzieś czasem przebiegnie jakaś zbłąkana owieczka, albo ktoś wracajacy z melanżu jeszcze z piwem w dłoni.
A mój poranny krótki spacer skończył się godzinnym spacerem, marne 3 km, ale jest tak pięknie, a rano tak przyjemnie rześko, polecam wyjście z piwnicy.

#zorabull - polecam - użyj tagu jeśli chcesz widzieć więcej, lub wrzuć go na czarną listę jeśli nie chcesz widzieć moich postów.
#bulterier #smiesznykonik #smiesznaswinka
m.....l - W niedzielę rano jest fajnie wyjść z psem, bo wszyscy ludzie znikneli, albo...

źródło: comment_KZgv7Wp7WYVTGVx7vby4GCHkXvxqk2Qp.jpg

Pobierz
  • 157
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Idąc twoim myśleniem wszystkie psy powinny być w kagańcach – bo niby dlaczego ma dotyczyć to tylko bulterierów?


@migdalll: No bo powinny, nic nie pisałam o tym, że tylko bulteriery. Każdy pies może ugryźć, powtarzam, to tylko zwierzę i nie jest w stanie kontrolować się tak dobrze jak ludzie.
  • Odpowiedz
@bad_luck_charm: piszesz poważnie? I zdajesz sobie sprawę że twoja wypowiedź to opis przeniesienia odpowiedzialności na osobę która nie zawiniła? Tzn. kazdy kierowca powinien mieć samochód obklejony pianką, bo może zabić dziecko które wypadnie mu na drogę, i będzie to tylko wina kierowcy, a nie matki/ojca.
  • Odpowiedz
@migdalll: Oczywiście że piszę poważnie. Tzn. chodziło mi o sytuacje, w których spotykasz w miejscach publicznych innych ludzi, nie jestem psofobem:) i nie uważam, że powinny latać w kagańcu 24/7h.
  • Odpowiedz
@vb70: Tak. Widziałem już w życiu wiele i zawsze będę krytykował ludzi którzy biorą sobie psy których nie będą w stanie utrzymać w razie draki. Wystarczy że na spacerze pojawi się inny agresywny pies i może to się skończyć źle. To jest straszna nieodpowiedzialność
  • Odpowiedz
@bad_luck_charm: szczerze, to zamiast kagańca właściciel powinien być edukowany i szkolony. Co z tego że pies ma kaganiec, skoro przez właściciela i tak może stać się agresorem? Kaganiec nie jest i nigdy nie będzie rozwiazaniem problemu nieodpowiedzialnych ludzi.

@vb70: @ediz4: Czemu uważasz że nie będzie ktoś w stanie utrzymać psa? Bardzo podoba mi się sformułowanie "inny agresywny pies" - pięknie zakłada z góry agresję. Czy myślisz
  • Odpowiedz
@migdalll: To na pewno nie jesteś w stanie go utrzymać. Lata temu byłem świadkiem sytuacji jak dwóch kolesi wyprowadzało psy - jeden był z kategorii tych agresywnych. Skończyło się na zszywaniu rąk i wizycie u weterynarza. Dwóch wielkich facetów nie potrafiło rozdzielić walczących psów.
  • Odpowiedz
@ediz4: masz wyżej trochę. Rozdzielałam dwa-trzy razy gryzące się psy, raz były duże jestem cała. Piszesz o tym utrzymywaniu chyba bardziej w kontekście ludzi którzy mają w------e na psy, i są dla nich maskotką z którą nie pracują.
  • Odpowiedz
@migdalll: Nawet najlepiej wyedukowany właściciel nie jest w stanie wpłynąć na wszystko i wszystkiemu zapobiec, natomiast kaganiec zapobiega przynajmniej użyciu przez psa jego najgroźniejszej dla ludzi broni - zębów.
  • Odpowiedz
@ediz4: Nigdzie nie napisałam że będzie sie zachowywał zawsze tak jak my chcemy, ale to my jesteśmy od korygowania psa. I to człowiek reaguje, to człowiek zna swojego psa i wie czego unikać a czego nie. EOT.
  • Odpowiedz
@migdalll: Dlaczego? Wiesz co się będzie działo, jak bulterier bez kagańca choćby kogoś przewróci? Ty będziesz miała problemy i twój pies będzie miał problemy. A jak Zora kogoś ugryzie? Na przykład trafi na grupkę jakichś pijanych gości, co będą chcieli psa pogłaskać, będą głośni, będą mocno gestykulować, pies się poczuje urażony i capnie? Nie wiem czy sąd nie może nawet w takiej sytuacji nakazać psa uśpić.
  • Odpowiedz