Wpis z mikrobloga

#truestory #humor #coolstory #rosja #ukraina

Mam firmę świadcząca usługi informatyczne i wczoraj miałem ciekawą historię.
Przyszedł do mnie stały klient, mieszkający chyba ze 20 lat w Polsce Ukrainiec. Przyszedł z bardzo łatwą robotą, uwinąłem się w 2 minuty. Bardzo się ucieszył i spytał ile płaci. Powiedziałem, ze to było gratis, bo jest stałym klientem. Zresztą był u mnie tydzień wcześniej i zapłacił więcej niż chciałem, więc powiedziałem, że ta drobna usługa będzie darmowa.
Wtedy on wyciągnął pieniądze i powiedział, że nie płaci za czas wykonania usługi tylko za wiedzę, bo sam nad tym siedział 2 dni. Powiedział mi przy tym anegdotę:

W Rosji za czasów carskich do jednej z fabryk kupiono maszynę: wielką, drogą, skomplikowaną.
Zamontowali ją w odpowiednim miejscu i na pierwsze uruchomienie zaprosili wielu ważnych ludzi z carem na czele.
Po wielu przemowach główny inżynier naciska guzik żeby włączyć maszynę.... cisza. Maszyna nie działa. Coś w niej buczy, ale stoi.
Panika, co robić. Zaczeli myśleć, próbować na różne sposoby, ale maszyna tylko buczy. Ważni ludzie patrzą, a inżynierowie czują, ze to może być ich ostatni dzień w pracy, a może nawet życia.
Wreszcie podchodzi facet i mówi:
- Uruchomię wam tą maszynę za 10000 rubli.
Spanikowani inżynierowie mówią dobra, nie wazne za ile byleby działała.
Wtedy chłop bierzę wielki młot i ..... jebut w maszynę z całej siły.
Maszyna nagle ruszyła!!
Wszyscy się cieszą, zadowoleni, otwarcie fabryki udało się.
Po wszystkim jak emocje opadły pytają chłopa
- To ile za to uderzenie młotem?
- 10000 rubli
- Ale jak to 10 000 rubli? Przecież to tylko uderzenie młotem. Każdy mógłby tak walnąć.
A chłop na to:
- Uderzenie młotem kosztowało 1 rubla, ale wiedza o tym gdzie uderzyć kosztowało 9999 rubli.

Myślę, że będę to dobra anegdota do opowiedzenia jeśli jakiś klienty powie: jak to stówa za 5 minut klikania??
To mu powiem: klikanie kosztuje 5 zł, ale wiedza w jakiej kolejności klikać kosztuje 95 zł.
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dendi9: ja to dopiero mialem coolstory. padla mi klima. koles wzial lomem postukal pare razy w sprezarke i wzial 20zl - pczywiscie dalej klima nie dzialala. to jest dopiero obsluga.
  • Odpowiedz
ja to dopiero mialem coolstory. padla mi klima. koles wzial lomem postukal pare razy w sprezarke i wzial 20zl - pczywiscie dalej klima nie dzialala. to jest dopiero obsluga.


@Kawalasz: byłem u Harry'ego z Tybetu, chciałem, żeby naładował mnie energią. Facet dotknął mojego karku, pogładził mnie po udach i wziął za to półtorej bańki. I co? Kark mnie... n--------a, a na udach dostałem wysypki. #pdk
  • Odpowiedz
@1Jurko: ja dokładnie miałem taką samą historię. Dyskietka w kieszeni, system nie wstaje. Podjeżdżam, grzebię, patrzę - dyskietka! kurna wyciągam, reset i działa! Victoria! Idę do drugiego kompa co miał podobny problem, a tam przy włączeniu przepięcie na listwie, strzeliło i jebło dyski twarde na 2 stanowiskach.
koniec historii, kurtyna...
  • Odpowiedz