Wpis z mikrobloga

@erwit: Problem w tym, że wykopki którzy tak szybko określili tego gościa jako zmasakrowanego nie pomyśleli nad tym co powiedział. Wszystko sprowadza się do piramidy Maslowa. I tutaj lewak miał rację. U podstaw tej piramidy czyli tego co ludzie potrzebują najpilniej leżą potrzeby fizjologiczne. A to co Korwin powiedział jest dopiero na końcu.

Bo ludzie szczytne cele i idee maja głęboko w dupie jeżeli nie mają co jeść i gdzie mieszkać.
@Szybkowolny: Trochę wyrwałeś z kontekstu, ponieważ ten chwalony przez Ciebie lewak wcześniej wspominał o skandynawskich krajach z rozbudowanym socjalem czyli chciał, żeby do jego opieki zdrowotnej itp. dopłacał się jakiś Kowalski. Niech sobie żre ile chce, tylko za swoje pieniądze. Druga sprawa, że czasami, żeby coś naprawdę osiągnąć to trzeba zaryzykować, co się często wiąże z tym, że możemy jeść bardzo skromnie albo prawie nic, ponieważ pieniądze przeznaczone na konsumpcję przeznaczyliśmy
"Druga sprawa, że czasami, żeby coś naprawdę osiągnąć to trzeba zaryzykować, co się często wiąże z tym, że możemy jeść bardzo skromnie albo prawie nic, ponieważ pieniądze przeznaczone na konsumpcję przeznaczyliśmy na inwestycję. "

To jest chyba oczywiste.

Raczej jest tutaj wyjaśnienie a nie pochwała. A z faktami nie ma co dyskutować.

Co do opieki zdrowotnej to nie ma idealnego systemu. Finowie akurat tak sobie to ułożyli.

Nie wiem czy wiesz ale
@Szybkowolny: Zgoda, że nie ma idealnego systemu opieki zdrowotnej, ale mi chodzi o tę mentalność "muszę mieć co żryć". Przez takie podejście socjaliści boją się obniżać podatki, bo błędnie myślą, że przedsiębiorcy zamiast inwestować w nowe miejsca pracy i tym samym zarobią więcej przy okazji zatrudniając kogoś będą je przeznaczać na konsumpcję(przecież są złymi kapitalistami, więc dbają tylko o siebie...).
@Woojt92: Nie wiem jak Ty ale ja np. muszę mieć co żreć bo inaczej nie będę myślał o niczym innym jak tylko o jedzeniu.

Którzy socjaliści? Bo na pewno nie Polscy. SLD np. wprowadziło podatek liniowy i zmniejszyło obciążenia podatkowe przedsiębiorców. Zastanawiam się skąd czerpiesz wiedzę na temat tego co sądzą ludzie lewicy.

Jeżeli charakteryzuje Cię bystrość i na serio chcesz podejść do tematu to kliknij w mój profil a następnie