Wpis z mikrobloga

836 465 - 106 = 836 359

Dopiero VIII dnia Eurotripu udało się zrobić #100km (nr 36) po Wenecji i okolicach. Na miejscu (Wenecji) po przejechaniu 15km do starego miasta jakiś Włoch do mnie:

Bicycle! No, no! Big ticket! Polizia, big ticket!

No i właśnie wtedy dowiedziałem się, że nie wolno jeździć rowerem po Wenecji. Kilka km zrobionych w SPD-SL pchając rower i nosząc go po schodach (mnóstwo ich) dało Achillesom w kość. Ale skoro wniosłem szosę w SPD pod Wodospad Kamieńczyka, to to był pikuś. Ogólnie nie polecam tego miasta. Poniedziałek, a tłum poza wyobrażeniem, śmierdzi, wąsko, wszędzie murzyni sprzedają torebki, perfumy, zabawki i selfie sticki. Przereklamowane. Stare Włoszki co chwilę mają do kogoś pretensje, bo to widok zasłania, bo to ręką dotyka pomnika (a to dziedzictwo narodowe!), a to po prostu sobie stoi... Nieprzyjemnie.

Pierwsze dwa zdjęcia z postoju na ostudzenie hamulców, gdzie udało mi się wziąć rowerek na dosłownie 3km. Dziś San Marino i nocleg w Rimini. Poprzednie dni (np. bardzo fajne Sarajewo) dodam pewnie jutro jak będę nocował przez 3 dni w Rzymie, więc będzie więcej czasu na ogarnięcie wszystkiego (i #rower).

Endomondo Strava

#metaxynarowerze #rowerowyrownik
metaxy - 836 465 - 106 = 836 359

Dopiero VIII dnia Eurotripu udało się zrobić #100...

źródło: comment_psIxC9VdkjEXnLou7z8mol4hiNE8EUgJ.jpg

Pobierz
  • 20
Nie poleciłabym tego kraju nawet najgorszym wrogom


@Twinkle: A ja tak, ale wyłącznie naturę. Żadnego miasta. Gdyby nie turyści i lokalsi, którzy już nic nie widzą poza chodzącymi euro ubranymi w buty i ciuchy, to byłoby nieźle. Na zdjęciu są Włochy i ja jestem zachwycony widokami.

ładne fotki, pozdrawiam


@maciekawski: a dziękuję.
metaxy - > Nie poleciłabym tego kraju nawet najgorszym wrogom

@Twinkle: A ja tak, ...

źródło: comment_3HPqmC4DSoaYsODOWZU0lUa6QOxCAZkd.jpg

Pobierz
Jednak masz oko do fotek ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@feelbeats: Totalnie żadnej wiedzy na ten temat. Nie przeczytałem nawet pół artykułu, a pewnie powinienem.

gdzieś Ty tam próbował rowerem jeździć po mieście


@RRybak: Eee jest parę uliczek całkiem długich i placów, dałoby się jeździć. Szczególnie tam gdzie nie ma turystów. Dlatego 100km zrobiłem po okolicach Wenecji.
@metaxy: No pod względem natury są faktycznie piękne, ale co z tego, jak w innym miejscu niż we wsi jest za przeproszeniem #!$%@? śmieci. Przecież to przerażające, że Ci ludzie wyrzucają śmieci przez okno, na ulicę. No ewentualnie je wywieszają.
Ogólnie nie polecam tego miasta.


@metaxy: Też byłem tam na rowerze-tylko trochę się przygotowałem i zostawiłem rower poza miastem. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że musisz być niezłym wieśniakiem-ignorantem.
Przejeździłem trochę świata (w tym prawie całe północne Włochy rowerem i autem) i mogę powiedzieć, że Wenecja architektonicznie to jedno z najpiękniejszych europejskich miast, absolutnie warte odwiedzenia.
To prawda Wenecja ma wady-niektóre boczne uliczki cuchną moczem(skorzystanie z toalety jest dość drogie),
musisz być niezłym wieśniakiem-ignorantem.

to zwykły ignorant, żeby nie powiedzieć prostak.

@BAGUVIX: buahaha, jak na razie jednym prostakiem tutaj jesteś Ty. Mam prawo nie podziwiać tego miasta, Ty masz prawo być w nim zakochany... Tylko różnica między nami jest taka, że ja staram się być kulturalny...
@metaxy: skoro Wenecja ci się nie podoba, to rozumiem, że twoje potrzeby wizualne zaspokaja wiejska remiza? Właśnie dlatego jesteś ignorantem, bo nie masz pojęcia o architekturze, a oceniasz negatywnie miasto, które z architektury słynie. Trzeba być niezłym hipokrytą, żeby wyjechać z jakiegoś #!$%@?łka w Polsce i pisać takie rzeczy.
Równie dobrze murzyn mieszkający w chacie zrobionej z gówna może przyjechać do Krakowa i powiedzieć, że jest brzydki- tylko zostaje pytanie jak