Wpis z mikrobloga

Głupota ludzi nie przestanie mnie nigdy intrygować i denerwować. Wczoraj jechałam autobusem, straszny tłok. Jestem dość szczupła dlatego znalazłam sobie miejsce do siedzenia na takiej półce obok kasownika, gdzie ludzie zwykle kładą torby. Za dwa przystanki miałam wysiadać, a wtedy wszedł on: Grubas, jakiego jeszcze nie widziałam. Po prosu ogromny, jego palce... a brzuch, no dramat. Wiek ok. 35 lat, od razu nasunął mi się obraz bohatera z filmu Seven, który zmarł z obżarstwa. Oczywiście stanął koło mnie, patrząc się wymownie zaczął wzdychać, zwracając uwagę wszystkich pasażerów, szczególnie staruszek, które obrzuciły mnie złowrogim wzrokiem. Na ogół jestem cicha i uprzejma, jednak wczoraj miałam zły humor. Wiedziałam też, że zaraz wysiadam, dlatego zapytałam tego "dżentelmena" głośno i wyraźnie, żeby wszystkie staruszki słyszały czy chce sobie usiąść, na to on, że jestem młoda i powinnam ustąpić blabla. Więc wstałam i powiedziałam: "Jeżeli się pan zmieści, to proszę siadać". Wszyscy się śmiali, nawet staruszki. Jednak moja chwila triumfu nie trwała długo. Grubas położył sobie torbę na półce, wygrywając tym samym nasze starcie... #bekazpodludzi #logikagrubasow #afera
  • 24
@Vladimir_Kotkov: Człowiek zajmuje jednak więcej miejsca niż bagaż. Jeżeli była w stanie się tam wcisnąc, to wyświadczyła innym stojącym większą przysługę niż grubas, który położył tam swoją torbę. Jakby była tam już czyjas torba, a nie dziewczyna, to też by fukał i sapał, bo mu ciężko i mu cudza torba ma ustąpić miejsce? Nie wspominając o tym, że nie kojarzę miejsc podpisanych jako "dla bagażu". Autorka mówi o miejscu "gdzie ludzie
@ortalionowa_ksiezniczka: czyli zły humor jest pretekstem do traktowania przypadkowych ludzi gorzej niż zwykle? I od kiedy w autobusach są jakieś triumfy? Chcesz to siedzisz, ustąpienie jest oznaką dobrej woli, chyba że mówimy o osobach starszych lub kobietach w ciąży. Nie ma w regulaminie zapisu o grubasach. Być może niektóre regulaminy nieznacznie się różnią zależnie od miasta, ale są to różnice czysto kosmetyczne. Chyba trochę wyolbrzymiasz sytuację, która w największym stopniu miała
@Yolanty: kolega chyba nie widział wszystkich autobusów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie we wszystkich, ale w niektórych modelach jest miejsce na bagaż - i właśnie tam często widać wciśnięte zagłodzone gimnazjalistki albo kwiat młodzieży w podwiniętych rurkach.