Wpis z mikrobloga

@steve__mcqueen: Ja chcę legalnej marihuany (i sorry, ale to prawica jest przeciw, wymień mi lewicową partię, która nie popiera legalizacji, to prawica jest wrogiem wolności osobistej w imię tradycji i własnych wartości), ale jeśli nie mam do niej dostępu zgodnie z prawem, to nie umrę w imię oszołomstwa jednej grupy, jak w przypadku braku możliwości aborcji, gdy ciąza zagraża mojemu życiu, a także moje dziecko nie będzie cierpiało z powodu bardzo
@aviatorka6: Lewica zgodnie ze swoją ideą nadzoru państwowego nad gospodarką daje sobie legitymizowanie zakazywania rzeczy, które są niezgodne z ich wizją - dokładnie tak samo działa skrajny tradycjonalizm. Jedynie libertarianie postulują wolność jednostki i legalizację wszystkich narkotyków - lewica jak i prawica konserwatywna jest przeciwna.
Prosiłaś o przykłady, gdy socjalistyczne oszołomy dyktują większości aby dostosowała się do mniejszości - tylko tyle. Nie prosiłaś o jakieś aksjologiczne porównanie do aborcji. Jednak jasności
@steve__mcqueen: Nie, nie dokładnie tak samo, lewica generalnie opowiada się za wolnością osobistą. To, że zostaną zalegalizowane związki czy aborcja, nie zmusza was do korzystania z tych rozwiązań, jakoś nie podałeś przykładów lewicowych partii, które są przeciwne legalizacji marihuany.
@aviatorka6: Lewica opowiada się za wolnością osobistą... oj masz proste postrzeganie świata. Już Ci tłumaczyłem że w lewicy prym aksjologiczny wiedzie płaszczyzna egalitaryzmu w gospodarce która wymusza interwencjonizm - to zabija wolność, czy tego chcesz czy nie. Lewica opowiada się zamykaniem w sztywne ramy gospodarki, prawica konserwatywna zamyka te ramy tak samo (tylko z nieco innej przyczyny, lecz efekt ten sam)
Nie chodziło mi tylko o marihuanę, lecz o narkotyki -