Wpis z mikrobloga

@xiv7: Pamiętam jak byłem mały, to większość szynek się tak świeciła i też mnie to obrzydzało. Potem to zjawisko czarodziejsko zniknęło ze sklepów i dobre 20 lat tego nie widziałem, aż do teraz. Ja nie wiem, czy to jest oznaka tego, że ta szynka jest niedobra. Kupując przez ostatnie lata różne szynki w różnych sklepach, nawet jakieś najtańsze, najohydniejsze polędwicopodobne z biedronki się na to nie natknąłem. I mając w pamięci
  • Odpowiedz
@xiv7: takie coś znalazłem: dlaczego zdarza się, że szynka mieni się różnymi kolorami?

- Jest to związane z procesem mechanicznym, któremu poddawana jest szynka, czyli z krojeniem – mówi nasz ekspert. - Powoduje to zmianę struktury mięsa. Przemieszczeniu ulegają włókna mięśniowe na powierzchni wędliny. Dodatkowo szynka jest poddawana działaniu promeniowania świetlnego. To powoduje proces dyfracji, czyli "uginanie" światła (lub innych fal) przez drobne obiekty do obszaru cienia. Wtedy załamane światło na
  • Odpowiedz
@xiv7: Szukaj czegoś co ma jak najwięcej % mięsa. W Lidelku jest taka niezła w niezłej cenie. 96% mięsa, takie niebieskie opakowanie. Nie pamiętam firmy, biorę ją na oko, ale to zwykła wieprzowa w cienkich plastrach. Firma jakas na D, ale nie pamiętam. Jak brałem inne szynki, np. Morliny (które myślałem, że są ok), to też się świeciły. Nigdy mi się krzywda od tego nie stała, ale teraz jak kupuję tę
  • Odpowiedz
weź kup surowe mięso i posól i upiecz, albo w wodzie ugotuj posolonej, żeby miało bardziej zwartą konsystencję to powiązać sznurkiem jak baleron. Jak wystygnie to do lodówki, i masz fajną wędlinkę


@Kotdog: no, #!$%@? się jak szalony przez pół dnia w kuchni po czym to się na trzeci dzień zepsuje i #!$%@? do śmieci xD
  • Odpowiedz