Wpis z mikrobloga

no dobra, ale może napisz dlaczego, a nie rzucasz banałami, które na tym portalu są plusowane.


1. Zakaz aborcji (nawet w przypadku zagrożenia śmierci matki)
2. Zakaz antykoncepcji (AIDS w afryce tak bardzo na propsie)
3. Przymykanie oka na pedofilię w kościele

[[klik]](https://pl.wikipedia.org/wiki/Krytyka_papie%C5%BCa_Jana_Paw%C5%82a_II#Seksualno.C5.9B.C4.87_i_antykoncepcja)

@handsomejack:
@Lukasinho: Gdzieś na jakiejś prawackiej stronie (ale takiej prawdziwej prawackiej, nie pozerskiej PiS-style) wyczytałem, że Karol Wojtyła był żydowskim agentem, który został tam podsunięty, żeby zniszczyć kościół.

Skoro wmówiono już ludziom, że Lech Wałęsa był "komunistycznym agentem" - że cała jego postać została wykreowana przez komunistów, to tylko czekać aż ten los spotka naszego papieża. Skoro komuniści byli zdaniem lemingów tak genialni, że zrobili w balona cały świat z USA na
@Loix: Wsteczny?
Pierwsze w historii regularne pielgrzymki do krajów na całym świecie.
Silne poparcie ruchu ekumenicznego i dialogu z innymi religiami, a co za tym idzie pierwsze symboliczne modlitwy w świątyniach innych religii i wyznań.
Zajmowanie się wreszcie lokalnymi sprawami Kościołów na różnych kontynentach, np. walka z „teologią wyzwolenia” w Ameryce Południowej i synkretyzmem religijnym w Afryce.
Rozbudowa społecznej nauki kościoła o elementy gospodarcze i polityczne - sprzeciw wobec socjalizmu i
@Lukasinho: Super papież chyba tylko w Polsce, bo Ratzinger był od niego lepszy i Franciszek jest.
Ukrywał pedofilię w kościele, piętnował liberalizm obyczajowy, przyczynił się do rozprzestrzeniania się AIDS w Afryce.

Obalił komunizm? Trzeba być niezwykle naiwnym, by myśleć że komuniści sami tego wszystkiego nie ukantowali, tylko zmusił ich do tego polski papież.
@Breaux: Jednocześnie JP2 prowadził konserwatywny dyskurs wobec antykoncepcji i przymykał oko na afery pedofilskie. Pontyfikaty jego następców ujawniły szereg nieprawidłowości w finansach kurii rzymskiej. Nie sugeruję, że wyłączną winę za to ponosi Karol Wojtyła, ale nie zadbał o tę sprawę jak należy. Dodajmy do tego walkę ze wspomnianą przez Ciebie "teologią wyzwolenia". Odważną próbą księży południowoamerykańskich, krytycznego spojrzenia na stosunki społeczne, ekonomiczne i kulturowe w swoich krajach. Być może dzięki nim
@jarzynka: jak można wogóle publicznie zamieszczac takie zdięcia na forach internetowych?ja się pytam kto powinien za to odpowiedziec bo chyba widac że do koscioła nie chodzi jak jestes nie wiem ateistą albo wierzysz w jakies sekty czy wogóle jestes może ty sługą szatana a nie będziesz z papieża robił takiego ,to ty chyba jestes jakis nie wiem co sie jarasz pomiotami szatana .wez pomyśl sobie ile papież zrobił ,on był kimś