Wpis z mikrobloga

Dwa pytania, @mfind może pomożecie.
1. Czy któryś z ubezpieczycieli wreszcie pomyślał o czymś takim jak minicasco dla motocykli? AC dla włoskich motocykli potrafi być w cholerę drogie a ja potrzebuje tylko ubezpieczenie od kradzieży. Ponoć PZU coś się szykowało @ekspert_PZU #pzu Wołam też #motocykle (zabiją mnie :3), ale może ktoś jest na bieżąco tutaj.

2. Spowodowałem wypadek (autem), którego szkodą było lekkie zarysowanie na 10letnim dostawczaku forda. Rysa na plastykowym progu drzwi. Policja nie była wzywana, w oświadczeniu wyraźnie zaznaczyłem gdzie było uszkodzenie i w jakim stopniu (ale niestety głupi ja, nie zrobiłem zdjęć). Po 3 miesiącach gościu (a raczej firma) zgłosiła szkodę, gdzie ubezpieczyciel wypłacił prawie 10 tys. zł z mojego OC. 10 tys. zł za małe przetarcie na plastykowym progu! Co z tym zrobić? Wiadomo, nie ja za to płacę (no poza stawką oc, która z 7 stów skoczyła na 1,4k (,) ) ale ewidentnie zaszło tutaj wyłudzenie pieniędzy od Allianzu. @mfind, pisać do ubezpieczyciela? Zgłaszać próbę wyłudzenia na policję? Jest możliwość, bym uzyskał kosztorys naprawy jako winowajca? #prawo #ubezpieczenia #allianz #ubezpieczenie
  • 15
@canto: Tu nie chodzi, że ubezpieczyciel wypłacił za dużo, bo ktoś mu kosztorys na próg zrobił za 10 kafli i ktoś to podbił. Tu chodzi o to, że firma zgłosiła szkodę parę miesięcy po zdarzeniu, kiedy (na moje rozumowanie) samochód został uszkodzony w innym wypadku/kolizji i firma moim (ubezpieczyciela) kosztem naprawiła sobie samochód.
@canto: Kłóciłbym się, dwie szkody naprawiałem z oc, w pierwszym przypadku rzeczoznawcza wpisał całkowicie inny model motocykla wyliczając rzeczy z kosmosu (ze sporo droższego modelu, więc wyszedłbym na plus koło 5 tys.), w drugim wypadku pzu poszalało i wyceniło (przy 10% amortyzacji) oryginalne części na ledwo 1000zł (brak zamienników, koszta w ASO - 8 tys., koszta na allegro/ebay - 5 tys. używki!), nie mówiąc o wyszacowaniu, że naprawa tego zajmie pół
@MtEden:

1. Przy motocyklach jest ciężko z samym pełnym AC (zaporowe składki) właśnie głównie przez ryzyko kradzieży, jako, że minicasco głównie jest stworzone, aby chronić przed kradzieżą to dlatego nie ma takich ofert :(

2. Rozumiem, że dostałeś info od Allianza ile wypłacili odszkodowania? Wychodzi na to, że koleś albo dobrze skasował tą część auta na tyle, że nie była widoczna wcześniejsza usterka, albo ktoś mu pisał "kancelaryjne" odwołania, gdzie doją
AC na motocykl to tragedia.


@canto: potwierdzam, porażka i tragedia. Ponieważ ja się absolutnie uparłem że muszę mieć AC to między innymi to był powód do kupna nowego motocykla i wtedy pakiet dealerski OC plus pełne AC za 1k (wartość moto niecałe 30k). Na używki oferty były spokojnie 5x droższe.
@mfind: Tak, plus UFG mi tą samą kwotę na przebiegu OC. Pisać do ubezpieczyciela, że podejrzewam kant? Wnioskować o papiery? A, jeszcze jedna ważna rzecz, nie dostałem od ubezpieczyciela żadnej informacji czy listu, że mam się ustosunkować do mojego oświadczenia. Tydzień temu dostałem tylko maila, że mu wypłacili, a ponoć zawsze przychodzi jakieś pismo, gdzie podaje się swoją wersję.

Kończy mi się 29.06 auta i gdzieś w kwietniu na motocykl, więc
@MtEden: W takim razie na informacji od Allianz powinien być numer sprawy, spróbuj się skontaktować telefonicznie z Allianz i przedstaw swoją sprawę, poinformuj, że masz wątpliwości co do wysokości odszkodowania i według Ciebie szkody nie były aż tak znaczne, oraz, że szkoda nastąpiła kilka miesięcy wcześniej, powinni podłapać temat.
Co do ubezpieczenia OC to bez znaczenia jak się potoczy sprawa to nie wpłynie to na Twoją liczbę zniżek (rozmiar szkody nie