Wpis z mikrobloga

5341 - 5 = 5336

Tytuł: Deep Work: Rules for Focused Success in a Distracted World
Autor: Cal Newport
Gatunek: rozwój osobisty
★★★★★★★

Rodzynek. Nie mam ostatnio szczęścia do tej kategorii książek, ale ta wydała mi się względnie ciekawa. Porusza problemy koncentracji i tytułowej "deep work" w dzisiejszych czasach, w których panuje raczej wszechobecne rozproszenie, multitasking, plumkające powiadomienia, bycie online, ADHD etc. Jest kilka ciekawych spostrzeżeń, szczęśliwcy mają szansę na wyłuskanie paru wartościowych rad.

Tytuł: SuperBetter: How a gameful life can make you stronger, happier, braver and more resilient
Autor: Jane McGonigal
Gatunek: rozwój osobisty


Granda. Coraz więcej książek z tej kategorii, na które trafiam, to jakieś półautobiografie, a przynajmniej niewiele poza średnio interesującymi wątkami autobiograficznymi da się tu przeczytać. Nic nowego, nic wartościowego, truizmy i bzdury. Radzę omijać.

Tytuł: The Art of Mental Training
Autor: D.C. Gonzalez
Gatunek: rozwój osobisty


Zapowiada nie wiadomo co, a dostajemy po prostu sporą paczkę banałów. Absolutnie nic nowego i odkrywczego. Nie warto.

Tytuł: Księga Psalmów
Autor: wielu autorów
Gatunek: religijna
★★★★★★★★

Psalmów raczej nie trzeba reklamować. Kto nie czytał, ten trąba. Tłumaczenie Romaniuka w przypadku Biblii jest moim zdaniem zdecydowanie najlepsze (bardzo spójne, przystępne, współczesne), natomiast w psalmach, mam wrażenie, jakoś mniej się sprawdza. Być może to kwestia "osłuchania się" z innymi przekładami. Komentarze Jana Pawła II w tym wydaniu nie wnoszą właściwie nic ciekawego.

Tytuł: Odpowiednie dać rzeczy słowo
Autor: Jan Miodek
Gatunek: popularnonaukowa
★★★★★★

Przyznaję, niewiele mi w głowie zostało z tych pokrętnych reguł, ale dla kogoś, kogo trochę interesuje słowo, etymologia, historia - bardzo zajmująca lektura. Wyjaśnia też sporo odwiecznych wątpliwości językowych.

#ksiazki #bookmeter #rozwojosobisty

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania. Dzięki niemu unika się błędów w działaniach. Pobierany jest zawsze ostatni wynik.
kurp - 5341 - 5 = 5336

Tytuł: Deep Work: Rules for Focused Success in a Distracted...

źródło: comment_baIVESKZpZ18TOoMImJKaFGMf6FxuM9R.jpg

Pobierz
  • 5
@szaloneneutrino: Tak w ogóle, to głównym powodem, dla którego je czytam, jest angielski :) Jestem za cienki na czytanie (z przyjemnością i w sensownym tempie) anglojęzycznej beletrystyki, więc czytuję sporo poradników, trochę literatury "giełdowej", trochę rzeczy z serii "for dummies" etc. Dla mnie to takie przyjemne z pożytecznym - nawet, jeśli książka jest z dupy, to mam przynajmniej jakiś kontakt z językiem.

A czasem, powiem Ci szczerze, te książki potrafią zawierać