Wpis z mikrobloga

Mówicie znajomym ile zarabiacie? Raz mnie namówili, żebym zdradził i im powiedziałem. Teraz wydaje mi się, że powoli się ode mnie dystansują. Wiedzialem, żeby nie mówić albo sklamać widzialem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Z mojego kręgu tylko ja zarabiam najwięcej. Przebijam ich o 1k-3k PLN.

#pracbaza

Mówisz swoim znajomym ile zarabiasz gdy zostajesz o to zapytany/a?

  • Tak 60.7% (2544)
  • Nie 39.3% (1644)

Oddanych głosów: 4188

  • 98
@programuje_dla_hajsu:
Mam srogą bekę z tego, że ludzie często traktują rozmowę o wysokości zarobków jakby ktoś ich pytał o długość #!$%@? (a różowe o ich wagę bądź wiek). Tabu, top kek.

W ogóle zarobki powinny być jawne inaczej działa to na niekorzyść pracowników, gdyż pracodawcy mogą płacić za tą samą robotę niektórym o wiele mniej niż innym i nikt o tym nie wie, sam zainteresowany, który zarabia przez to mniej, również.
Raz mnie namówili, żebym zdradził i im powiedziałem. Teraz wydaje mi się, że powoli się ode mnie dystansują. Wiedzialem, żeby nie mówić albo sklamać widzialem ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@programuje_dla_hajsu: Truestory. Nie jestem programistą za 15k, nie mam nawet 1/3 z tego(hurr durr ja mam mniej - ciesz się ze tyle masz. Cieszę się, zamykam temat)
Niestety tak u nas jest - #!$%@? zawiść chyba skutek panującej
@programuje_dla_hajsu: dziwni ludzie. Ja np. wiem ile zarabia mój przyjaciel. Więcej ode mnie właśnie w tym przedziale który podajesz. Tak, trochę zazdroszczę mu tego bo sam chciałbym zarabiać więcej ale z drugiej strony cieszę się, że dostaje dobry hajs i nie musi bidować. Nie czuję z tego tytułu żadnej zawiści, nie odsuwam się od niego ani on ode mnie. Jak ktoś z takich powodów zaczyna zachowywać się inaczej to powinien się
Jak ktos podaje publicznieswoje Dane w necie to sie smiejecie ze to lekkomyslnosc. Jak ktos nie chce mowic ile zarabia to sie smiejecie ze bural polaczek. A moze jak ktos wiecej zarabia to nie mowi Bo sie zawsze moze rozniesc taka informacja I dojsc do uszu cwaniaczkow czy zlodziei? Nikt z was na to nie wpadl?
@xetrov: Bo niektórzy ludzie są zazdrośni i złośliwi.
Jak zarabiasz sporo więcej - "Ten #!$%@? tyle zarabia ?! Już ja go #!$%@? jak coś przeskrobie."
Jak zarabiasz sporo mniej - "Uahah, ale jestem lepszy. Teraz będę wszystkim rozpowiadał"