Wpis z mikrobloga

@przeczytaj_ponownie: byli "niewolnicy" którzy sprytem i inteligencją potrafili się wybić ponad to, tak samo jak teraz co inteligentniejsi czy sprytniejsi pracują za wyższe stawki albo są szefami tych drugich. Nie ma co #!$%@?ć, jeszcze nie widziałem ambitnej, inteligentnej i sprytnej jednostki na kasie w sklepie, chyba że miała 18 lat.
@Pabick: Chłop musiał odpracować pańszczyznę + zapłacić podatki (w zależności od okresu: pogłówne, podymne, świętopietrze). W wielu regionach chłopi byli całkowicie zależni od pana - nie mogli opuszczać wsi, pan miał prawo dowolnie karać nieposłusznych, itd.
To tak jakbyś w dzisiejszych czasach pracował w fabryce 40 godziny tygodniowo + co niedziela jechałbyś do pracodawcy i za darmo zajmował się np. jego ogrodem.
lepszej jakości i taniej


@mihaubiauek: Ta... szczególnie służba zdrowia taka tania. Oprócz tego na dobrą szkołę i edukację zwykłego dzieciaka ze wsi w której był PGR czy z takiego Wałbrzycha nie byłoby stać, natomiast dziś jeżeli jesteś zdolny to możesz iść na polibudę, jak Cię nie stać, to jak żyjesz oszczędnie to w pracując w KFC i w wakacje zarobisz na jakieś tanie lokum i jedzenie. Zapobiega to w pewnym stopniu
@abdullahibnalibali:

Ta... szczególnie służba zdrowia taka tania

Przeciętnemu Kowalskiemu w ciągu życia, zabiera się około 130 000zł w ramach składek NFZ. Uważasz, że za tyle nie był byś wstanie się leczyć czy ubezpieczyć? Nawet drogą w leczeniu chorobę można by spokojnie opłacić samemu.
O jakości świadczonych przez NFZ usług i czasie oczekiwania na nie, już nie wspomnę...

Podobnie sprawa ma się z edukacją.

No jak zarabiasz 15k miesięcznie to rzeczywiście boli,
Pobierz mihaubiauek - @abdullahibnalibali: 
 Ta... szczególnie służba zdrowia taka tania
Prz...
źródło: comment_nSbwnt68SAlK2Mntgs4iEvesOfEI2AGm.jpg
@Tarec: Przykładowa sytuacja: klient kupuje towaru w miesiącu za 12300zl. Z tego 2300 idzie na vat, a reszta na pensję dla pracownika (umowa o pracę, a jakże) 10000 kosztu pracodawcy to jakieś 8000 brutto, a to jest jakieś 5700 netto. Łatwo zauważyć, że już przekroczyliśmy 50%. Nie została tu ujęta np. Sprzedaż towarów objętych dodatkowymi podatkami, np. akcyzą co oczywiście jeszcze pogorszyło by wynik. Niestety ale takie są realia. Większość naszej
@mihaubiauek: No to zaczyna się walka na śmieszne obrazki.
Składka na NFZ wynosi 9% miesięcznej pensji, czyli dla płacy minimalnej jest to jakieś 150-200 złotych. Naprawdę wątpię, że znalazłby się jakikolwiek ubezpieczyciel, który zapewniłby taki sam pakiet usług zdrowotnych i tej samej jakości co NFZ.
Przeszczepienie wątroby oznacza koszt w wysokości 172 tys. zł, a z leczeniem po operacji 210 tys. zł. Wiem nie każdy będzie potrzebował przeszczepu wątroby, ale na
abdullahibnalibali - @mihaubiauek: No to zaczyna się walka na śmieszne obrazki. 
Skł...
Składka zdrowotna obejmująca takie usługi jak w NFZ za 271 złotych. W USA każdy by to wziął.

@abdullahibnalibali: No chyba, że wolał by dożyć do zabiegu/operacji albo mieć co jeść w szpitalu.
Nie chcę wchodzić w inny temat i rozwodzić nad służbą zdrowia w USA (przez wielu błędnie nazywaną "prywatną").
Moje argumenty z posta wyżej, są nadal aktualne..