Wpis z mikrobloga

@ethics: postu nie obchodzę, ale według mnie bardzo prosto: nabiał. Do tego odżywki białkowe można też zamiast ziemniaczków zjeść soczewice lub ciecierzyce bardzo bogate w białko itp itd. Znajdzię sie sporo produktów wysokobiałkowych wegetariańskich. Przecież są też i wegetarianie którzy ćwiczą i to z powodzeniem, a nawet weganie.
@ethics:

Post jakościowy zezwala na jedzenie jaj, nabiału i rozmaitych przypraw (nawet z tłuszczu zwierzęcego). Wolno jeść ryby oraz żyjątka o zimnej krwi, które zwykły przebywać w wodzie, np. żaby, ślimaki, żółwie itp. Wolno też używać jakichkolwiek przypraw do potraw, nawet z tłuszczów zwierzęcych, czyli tego wszystkiego, co się w małej ilości dodaje do głównej potrawy, by ją uczynić smaczniejszą. Dozwolone jest zatem używanie masła, łoju, sadła, smalcu, słoniny stopionej itp.;
@ethics: jak nie wliczają, jak wliczają, białko to białko, od dawna wiadomo, że nie ma czegoś takiego jak niepełnowartościowe białko, ponieważ aminokwasy z różnych produktów się łączą (aczkolwiek główne źródło białka to powinno być z tych "lepszych źródeł"), a do tego zapomniałem o rybach, a to bardzo dobre źródło białka i tłuszczy ;p A wegetarianie nie jedzą przecież tylko roślin ;p
@dssagr: No to powiedz mi czy białko z ryżu, płatków owsianych i masła orzechowego mam wliczyć do tych 2g/kg czy nie? Bo z powyższych mi wychodzi jakieś 50g. Jedni mówią tak, drudzy nie już nie wiem.
@ethics: zależy jak liczysz, jeżeli liczysz w kaloriach to tak wliczasz, przecież jak nie bedzeisz wliczał to przewalisz kalorie o 50g*4kcal = 200 kcal. Ja wliczam. Postaraj sie poprostu żeby reszta białka pochodziła z dobrych źródeł czyli mieso ryby itp. Jeżeli liczysz tak jak liczą w starej szkole kulturystyki czyli masz 1,5b4w1t np to dla ułatwienia możesz pomijać białka roślinne i liczyć tylko te "prawilne" i tak np filet to 20