Wpis z mikrobloga

Bardzo dobra adaptacji mangi z oryginalnym endingiem. Manga sama w sobie miała koszmarną kreskę - ja naprawde wzdrygałem się patrząc na mrode Satoru. :/ Zdecydowanie to poprawia ładnie narysowane anime.
Końcówka mangi tez jest urwana tak ni stąd ni zowąd (podobno w wyniku porozumienia między studiem, przez autor miał zakończyć mangę w trakcie emisji anime, żeby mogli zakończyć to oryginalnie w samej bajce).
Miałem lekka obawę po odcinku 11, ktory chyba najsłabszy ze wszystkich, zaraz po świetnym odcinku retrospekcji (bodajże 10tym?) i zaraz przed końcem, że ostatni odcinek będzie słabo zrobiony i missną point większości wątkow; stanęli jednak na wysokości zadania i zakończenie bardzo ładnie rozwiązuję większośc wątków i tłumaczy niewyjaśnione rzeczy z ostatniego timeline.

Bajka nie była idealna, w zupelności 10/10 nie pasuje do reszty ocen z mojej listy (FuriKuri czy Baccano!), ale zasłużone 9/10 dostało… reasumując jak mam sobie przypominać te wszystkie emocje związane z perfekcyjnie zagranymi cliffhangerami - tak, perfekcyjnymi, one nie tyle co wkurzały, one były tak ładnie zagrane, że ciekawiły i ciągneły do dalszego oglądania - oraz to rozegranie motywu efektu motyla - który powiem szczerze bardzo lubię ;) - to oglądając już skończoną spokojnie moglbym połasić się o maraton w jeden wieczor. :]

W sumie to jak znajomy z IRC-a wspomniał i ma trochę racji fajnie byłoby zobaczyć OVA jeszcze z wątkiem Satoru x Airi, podobnie jak to miało miejsce z zakończeniem Steins;Gate i Movie po Jego emisji.

tl;dr
Kreska - 9/10 - bardzo ładna kreska poprawiająca błędy mangaki
Muzyka - 8/10 - przygrywająca odpowiednimi momentami dobra muzyczka, nic dodać. Ładny OP.
Fabuła 9/10 - dobrze pokierowana, ślicznie nie #!$%@?ące cliffhangery

Ogólnie - zasłużone 9/10 - dokładając emocje z oglądania i fun jaki z tego czerpałem z odcinka na odcinek.


#anime #erased #bokudakegainaimachi
  • 15
@zdebel: Główny bohater mający mozliwośc cofania się w czasie w przypadku pewnych nieszcześć (efekt motyla) zostaje wplątany w zabójstwo bliskiej osoby, co powoduje cofnięcie go w czasie do czasow szkolnych w 1988. Wkrótce zauważa, że śmierć bliskiej osoby w przyszłości ma pewien związek z serią porwań i zabójstw dzieci w owym czasie. Jedna z porwanych dziewczynek okazuję sie Jego przyjaciółka z klasy. Próbuje zmienić przyszłość…

Jeśli lubisz motyw efektu motyla z
@Jarzyna: omg biere to, ostatnio szukałem takiej tematyki to tylko mi Steins;Gate wjechał. Boję się teraz tej nowej serii co ma być bo zmodyfikowali ostatni odcinek, takie zabiegi źle sie kończą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@zdebel: Nowy odcinek 23ci S;G to nic innego jak Jego zmodyfikowanie pod kątem wydarzeń w timeline β, co jest przygotowaniem do s;g 0, ktorego bajka ma wyjśc błyskawicznie, bo na lato.
VNka juz jest, ale tylko na PS3/PS4 i Vitę - z tego tutaj tylko na PS3 emulatorze udalo się odpalić, ale z wyciąganiem tekstu z niej jest problem by tłumaczyć, a OCR się gubi na kolorowym tle okna wypowiedzi.
@zdebel: s;g? oczywiście.

zakończenie pozostawiało taki sam niesmak, że czegos brakowąło jak przy BokuMachi teraz; ale Movie s;g to rozwiązuje w zupelności.
I tu fajnei by bylo do Bokumachi chociaż jakieś OVA.