Wpis z mikrobloga

Szanowni użytkownicy mirko. Piszę tutaj, Aby poruszyć często przytaczane przez was tematy bo wiem, że kobiety się tutaj raczej nie wypowiadają. Chodzi o temat związków. Zapewne jest tutaj wielu z was, ktorzy szukają swojej drugiej połówki, i zastanawiają się dlaczego nie mogą jej znaleźć.

Dziś postaram się przedstawić wam mój pogląd na ten temat. Jakkolwiek moja opinia jest subiektywna to jednak wiele różowych, podobnych do mnie podziela moje zdanie.

Jak pewnie wiecie uwielbiam grać na kompie. Jest to moja pasja i ważny element życia. Jeżdże na różne eventy związane z e-sportem, poznaje zawodników, i dobrze się przy tym bawię.

Pytanie pierwsze. Czy takich kobiet jest dużo?
Wbrew pozorom liczba kobiet, które lubią pograć wcale nie jest mała. Będąc na #iem nie spesjalnie poszukując poznałam co najmniej kilka kobiet, które lubią gry, cosplay i przyjechały tam same. Wiadomo, że na takich eventach dominują mężczyźni. Zdziwilibyście się jednak, jak wiele kobiet udało mi się tam spotkać. Załóżmy, że na każdą kobietę która lubi grać, interesuje się motoryzacją (nie mylić z blacharą), nowinkami technicznymi i innymi męskimi zainteresowaniami przypada 100 facetów odsetek kobiet jest zdecydowanie większy w przypadku fantastyki i książek, tu na 1 kobietę przypada ok 5 facetów. Zwykle jedna na 3 takie kobiety jest wolna a zaryzykowałabym stwierdzeniem, że nawet połowa.

Pytanie drugie. Kogo poszukują takie kobiety? Dlaczego na nie nie trafiam?
Generalnie kobiety takie raczej same nie szukają towarzysza. Znam wiele kobiet, które stwierdziły, że nie będą szukać faceta, bo może on kiedyś je znajdzie. Wiem, że trochę wieje naiwnością ale jednak. Jeśli już jednak kobieta szuka sobie #niebieskiepaski do #zwiazki to poza miłośniczkami motoryzacji (szukających silnych imprezowych niebieskich pasków) kobiety takie szukają na ogół ciepłych, inteligentnych, czułych i spokojnych niebieskich pasków. Nie są to kobiety, które lubią imprezy. Zamiast tego wolą posiedzieć w domu, poczytać książkę, pograć lub wyjść na spacer do parku. Niektóre z bardziej otwartych i towarzyskich kobiet zajmują się streamowaniem, lub grają zawodowo (bardzo mały odsetek)

Cechy niebieskich pasków, których poszukują kobiety.
Na pewno osoba inteligentna, dziewczyna oczytana na pewno nie umówi się z nieukiem lub pół główkiem. Tutaj oczytane niebieskie paski na pewno mają łatwiej.
Na pewno osoba kulturalna. Takie kobiety cenią kulturę więc słanie jobami na prawo i lewo podczas rozmowy na pewno je odstraszy.Takie osoby szukają na ogół spokojnych facetów więc awanturowanie się w knajpie bo oliwka w sałacie jest za mała na pewno nie pomoże. Ponadto dobrze by było, żeby niebieski pasek był szczery, czuły, i z nutką romantyka. (jak mi się coś przypomni dopiszę)

Czy zarobki dla kobiety są istotne?
Na pewno są (choć kobiety na pewno będą temu zaprzeczać) ale w dużo mniejszym stopniu, niż wydaje się to niebieskim. Wiadomo, że w dzisiejszych pracach z zarobkami jest różnie. wiadomo, że każdy chce zarabiać jak najwięcej ale niestety nie ma tak dobrze. Dla kobiety bardziej istotne jest czy się rozwijasz. Jeśli 10 lat pracujesz na tym samym niewolniczym stanowisku za min. krajową i nie chcesz nic zmienić bo ci się nie chce może to je odstraszyć.

Czy wykształcenie jest dla kobiety istotne?
Choć wiele kobiet się do tego nie przyzna bardzo na to patrzą. Natomiast wbrew pozorom nie muszą być to studia, choć brzmią najlepiej. Nie najlepiej brzmi dla kobiet technikum zawodowe, bo (instynktownie) kojarzy się ono z tym, że facet jest głupi, bo nie dostał się naq studia) szkoła lansu i bansu, polonistyka, psychologia, pedagogika i inne zapchajdziury też nie brzmią najlepiej. Kobiety uwielbiają umysły ścisłe. Wiem, że ciężko w to uwierzyć ale kobiecie potrafią zaimponować wysokie wyniki maturalne (śmieszne, co nie). Jeśli zdawałeś matmę, fizykę mając wysokie wyniki świadczy to o twojej inteligencji i możesz być pewien, że kobieta zwróci na to uwagę. Jeśli maturę poprawiałeś 2 razy może być ciężko. Nie mam tu zadania segregacji ludzi. Uważam jedynie, że takie osoby są bardzo inteligentne i zdecydowanie lepiej wypada to w oczach kobiet.

Czy praca jest istotna?
Tutaj skupie się na samej pracy. Jak napisałam, jeśli poznałeś kobietę i mało zarabiasz/ jesteś dopiero po studiach ale jesteś inteligentny i rozwijasz się kobieta na pewno to doceni i nie będą jej przeszkadzać twoje niskie zarobki. SERIO. Dużo plusów zbierają osoby studiujące i pracujące podczas studiów. Serio, jest to bardzo na plus nawet, jeśli pracują w przysłowiowym #mcdonalds

Czy są jakieś preferowane kierunki pracy?
Szczerze mówiąc nie wiem. Z tego, co zdążyłam zauważyć pracą która określa spokojny charakter mirków oraz ich inteligencję jest praca w #programowanie #matematyka #fizyka itp. Wiadomo że są zawody, które zniechęcają ale ciężko jest mi się wypowiedzieć.

Wygląd.
Wiele zapytanych przeze mnie mirabelek odpowiedziało jednak że preferuje faceta szczupłego. Dbającego o siebie, jednak nie koksa z siłowni. Jeśli zatem wyglądasz jak gość z memu nie mogę spać bo bronię nexusa to niestety jest duża szansa, że taka kobieta nie będzie się chciała z tobą umówić.

Zainteresowania.
Wiadomo istotne, ale nie licz, że jak powiesz mirabelce, że masz 30 lat, nie masz pracy, ale lubisz grać w gry to zapała do ciebie miłością #takaprawda

Nie martwcie się że #tfwngf bo jeszcze wiele mirabelek istnieje, które również należą do grona #tfwnbf
(ʘʘ)
  • 34
  • Odpowiedz
Będąc na #iem nie spesjalnie poszukując poznałam co najmniej kilka kobiet, które lubią gry, cosplay i przyjechały tam same.


@Snap-Dragon: dalej nie czytam, po prostu za rok będę stał w kolejce razem z nimi ( )

  • Odpowiedz
@Snap-Dragon: Tylko jaki jest sens tego wpisu? Niemożliwe żeby ci co "lubią grać w gry" nie zdawali sobie sprawy z tego, że nie mają swojego różowego tylko dlatego bo po prostu siedzą dużo przy PC. Jak chcesz żyć marzeniami, że w końcu poznasz taką co też lubi pograć w gry to zostaniesz sam i już.
  • Odpowiedz
@Snap-Dragon: Po co używasz tagów #matematyka, #fizyka. Nie obserwuje tych tagów po to by oglądać wynurzenia na temat "jestem samotny to straszne" czy jak tutaj "hej, chłopaki jako dziewczyna powiem wam, że dziewczynę mieć to najważniejsze". Kończę jak sloganem z JKM: Wszystkie związki na Powązki!
  • Odpowiedz
Lubię, waszą dyskusję mirki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Każdy taki mądry. Zupełnie jak pies za bramą. A potem sami marudzą hur dur, czemu panny nie mam. To pewnie dlatego że różowe jakieś powalone. Osobiście nie znam w moim tylko jednego zaręczonego różowego paska, który ma bolca na ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz