Wpis z mikrobloga

Mireczki #programowanie czego sie uczyc PHP7, Ruby czy C#?
Co jest bardziej przyszlosciowe, czego jest najwiecej na rynku i co przyniesie mi najwieksze korzysci finansowe. Jak byc malpka to za dobra kase ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS. Potrafie 'programowac' w KAREL, BASH i troche C (na potrzeby prostych urzadzen opartych o arduino.
  • 25
  • Odpowiedz
@TypowyNerd: karierę już w tym roku? Zejdź na ziemię, bycie programistą to właśnie w dużej mierze doświadczenie i umiejętność rozwiązywania różnych złożonych problemów. To, że nauczysz się perfekcyjnie danego języka, to nie znaczy, że będziesz w ogóle potrafił realizować rozbudowane zagadnienia. To wymaga umiejętności analitycznego myślenia, właśnie doświadczenia z różnymi scenariuszami itd. W tym roku, po nauczeniu się języka programowania, to wyznacz sobie za cel "znaleźć pracę i nie zostać
  • Odpowiedz
@costadelsol: Gdzie ja napisalem wyzej, ze jestem juz programista. Znam kilka jezykow i poruszam sie w nich swobodnie.

Teraz po prostu obieram sciezke rozwoju tak by szybko zaczac zarabiac sensowna kase. Dlatego wybieram miedzy typowo zarobkowymi jezykami.
  • Odpowiedz
@TypowyNerd: ale jak już doczytałeś, one są zarobkowe gdy masz w nich doświadczenie. Jak chcesz dużo zarabiać bez doświadczenia, to pogadaj z pannami stojącymi przy lesie przy drodze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@costadelsol: Costa nie smieszkuj tylko skup sie. Rozmawiajmy jak ludzie.

Nie oczekuje, ze po roku bede zarabiac 50k funtow rocznie.
Oczekuje 25k co jest juz sensowna kasa i osiagalna dla juniora np c#, nie wiem jak Ruby bo ofert z Ruby w Londynie tyle co kot naplakal a tych dla juniorow nie ma prawie wcale, w ciagu 3 miesiecy dodano 4.

Przy czym mowiac o karierze mam na mysli byc zatrudnionym jako junior i sobie radzic tak jak wspominasz. Na tyle by nie dac
  • Odpowiedz