Wpis z mikrobloga

Mirki, przyznam się, że mam lat 23, a zarost jak u gimnazjalisty, wąsa mogę jedynie zapuścić w 2 tygodnie(nigdy nie próbowałem xD), ale reszta to pojedyncze włoski, czy kępki zarostu xd.

Przyjdzie to kiedyś, czy już nigdy nie będę miał porządnego zarostu? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dodatkowo ankieta.

Kiedy zacząłeś mieć porządny zarost, którego się nie trzeba wstydzić?

  • 17 lub poniżej 9.8% (344)
  • 18-20 12.6% (441)
  • 21-22 8.4% (292)
  • 23+ 16.3% (571)
  • Sprawdzam wyniki. 52.9% (1848)

Oddanych głosów: 3496

  • 66
  • 0
@maxprojekt: Pisząc to wiem ze jestes zarosniety. powiedz mi w takim razie po co faceci depilują klate i plecy. Ja noe.muszę.A ilosc zaroatu na twarzy jest proporcjonalna do pozostalego na ciele. I te wg Ciebie glupoty powiedzialy mi nie raz rozne kobiety. Mam 34lvl i nie dam rady zapuscić brody bo bym pewnie kilka lat czekał
@Marekexp: popraw gospodarkę testosteronową. Zrób badania poziomów hormonów. Jeżeli w normie, poczytaj w necie o naturalnych sposobach zwiększania poziomu testosteronu.

Z wiekiem kumuluje się w ciele. Jednym z objawów kumulacji jest łysienie na głowie, a zyskiwanie owłosienia niżej. Więc i broda zgęstnieje.

A w ogóle to nie przejmuj się, i tak jesteś brzydki :-*
@Marekexp: Mój niebieski ponad 30 lvl, włosy już siwe, a zarost tylko dookoła ust. Kiedyś o tym poczytałam i to kwestia dihydrotestosteronu (mogłam nazwę przekręcić). Nie będę się rozpisywać bo to dawno było i już mi się mogło trochę pomieszać, ale polecam poczytać bo to w sumie ciekawe. W każdym razie pamiętam, że ma to też wpływ na łysienie (mniejsza szansa że wyłysieje ktoś z małym zarostem) i na problemy z
@Marekexp: Odwieczny problem, na który nie ma jasnej odpowiedzi.

Jak masz włosy łonowe i pod pachami, to poziomy testosteronu masz zapewne w normie.
Tak jak pisze @naciski, geny odgrywają najważniejszą rolę i siłą rzeczy mają pierwszeństwo przed testosteronem. Możesz mieć nadwyżkę testo, a i tak nie będziesz owłosioną małpą jeśli masz taki "wzór" owłosienia na ciele, a nie inny. Taki urok i tak to niestety działa.

Ewentualne zaburzenia mogły wystąpić
źródło: comment_naNwJmpDRdEy894i4AwcGHotGKOjVafX.jpg
@Marekexp: @Wulfee: U mnie tak samo, 27 lat i mam na twarzy tylko takie miękkie włoski, które bardzo powoli rosną. A na reszcie ciała jest na odwrót. :) Pytałem się kiedyś o to endokrynologa (choć uczciwie powiem, że tak na marginesie pod koniec wizyty) i stwierdził, że jeśli w innych miejscach ciała pod tym względem jest OK oraz, hmm...., nie masz problemów w życiu osobistym :P, to znaczy, że brak
@Aou: Co Ty stary jestem gładki, sam nie mam jakiegoś bujnego zarostu. Klatę zazwyczaj depilują ludzie którzy chcą żeby pakerska klata była bardziej widoczna bo jak są włosy to gdzieś ginie. Żaden z moich znajomych nie goli pleców. Ale raczej wątpię żeby bycie mało owłosionym było pociągające. Raczej jest to jakiś mały odsetek kobiet.
@Marekexp: Poważny zarost u mnie się pojawił już na przełomie gimnazjum i liceum. W zasadzie od 3 gim musiałem się już regularnie golić. Obecnie (22 lata) tak mi szybko odrasta, że teoretycznie musiałbym się golić codziennie, żeby wyglądać jak człowiek.
@Wulfee: bardzo ciekawy tekst, pozwole sobie dolączyć do wątku i zapytam - tez mam dosyć słaby zarost, więc staram nie przekraczac 3dniowego zarostu, ale problem jest taki, że miałbym ciemne wąsy (jasna karnacja) i po prostu jak się ogole to zostaja takie ciemne ślady tego włosia, co wygląda z daleka jak dziewiczy wąsik, da się to jakoś zniwelować? :( osłabić ten zarost, rozjaśnić, cokolwiek :/
@raczynska: Miłe słowa:) Dziękuję.
@Duds0N: To o czym piszesz, przypomina mi osoby, które mają tak silnie ciemny zarost, że nawet jak się ogolą, to skóra jest dosłownie szara w tym rejonie, co daje wizualny efekt jakbyś się jednak nie do końca ogolił.

Na szybko znalazłem radę, żeby udoskonalić technikę golenia pod włos. Tak, aby jak najbardziej je przyciąć przy skórze i jak najmniejsza część czarnego włosa była widoczna. Możesz też
@Marekexp: Słuchaj.
Masz fajne loczki, których zazdrości niejedna kobieta a Ty się zarostem przejmujesz?
Daj spokój.
Zarost jest fajny, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Ja np. mam tzw. dupę na brodzie - taki dołeczek. Mogę to wypełnić kwasem hialuronowym lub Radiesse lecz im bardziej o tym myślę tym bardziej się tego obawiam - choć to niby jest prosty, nieszkodliwy zabieg :/
@Wulfee: a da radę ściemnić? Jestem powiedzmy że brunetem, wszystkie włosy ciemne a zarost jasny (,)
Teraz trochę zapuściłem ale mamy zimę - pewnie od wpływu słońca latem będę miał idealny blond zarost.