Wpis z mikrobloga

to jest argument przeciwko biedakom-robakom.

to w odpowiedzi na twoje utyskiwania na duże koszta automatów.

@frogfoot:
#!$%@?, ludzie, co z wami nie tak? Wszystkim się jakiś snob-mode włączył czy co?
Wspomniałem delikatnie, że automat jest droższy, to zaraz mi jedziecie coś o biedakach, "lizingach" i utyskiwaniach i że "jak kogoś stać to cena nie gra roli".
To oczywiste oczywistości, a z was jakaś buraczaność wychodzi, że "Co!? Mnie nie stać?". Podniosłem
@lewymaro: Bezsensowe są takie porównania, dla każdego coś innego :) Wiadomo, do jakiegoś dupowozu to lepszy automat, ale jeżeli ktoś chce czegoś więcej od auta to fajniejszy będzie manual. Śmieszne są zawsze przy takich dyskusjach wzmianki, że amerykanie tacy spoko tylko automaty i w końcu europejczycy tak samo poszli po rozum do głowy, a tymczasem np BMW M5 od e39 do f10 są wyposażane w manualne przekładnie TYLKO na rynek amerykański,
@IlluminateEliminate: nie czytałem wszystkiego, ale łopatki Tobie nie wystarczają? Skrzynia w e93 chyba jest już dość szybka, więc w skrzyni ustawionej na manual z łopatek powinno być spoko. Przy 300KM+, w szczególności spiętych z krótką skrzynią, odbieram machanie sprzęgłem za bardzo wkurzające. Szczególnie kiedy nie mówimy o czymś, czym dużo jeździsz, ale o np. takim typowym weekendowym pomykaczu, a najlepiej furze pożyczonej od kolegi. W takim układzie, gdy nie masz tego
@lewymaro: tesla ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ps. jak się wyprzedza na automacie? Gwałtowne wciśnięcie gazu wystarczy by skrzynia zrozumiała że potrzebujemy przyspieszenie? Czy ki diabeł
@kuraku:

Skrzynia w e93 chyba jest już dość szybka, więc w skrzyni ustawionej na manual z łopatek powinno być spoko


Ona jest zajebiście szybka, bo gdyby nie była, to w ogóle nie rozważałbym nawet tej skrzyni :). Jeżdżę w zasadzie tylko w trybie manualnym, na automat zmieniłem tylko raz w życiu i przejechałem nie więcej niż kilka kilometrów. Niestety z czasem trochę to powszednieje, nie ma już podjarki, że zmieniasz biegi
@lewymaro: wszystko zależy od tego jaki automat. Miałem okazję jeździć na kilku autach z różnymi skrzyniami biegów:
- stary citroen C4 picasso - jakieś dziwadło, reakcja ze zmianą biegów na poziomie emeryta po trzech zawałach, zmiana biegu trwała tyle że można było wyskoczyć na kawę,
- stara kia sportage - gówniana skrzynia 4-biegowa, ale można było przełączyć w tryb "tiptronic" i klikać + i -
- kia venga - ultragówniana skrznia
Pobierz
źródło: comment_k6wusuCTwQRXuwl5WGoiONZK2fBrVVEF.jpg
Ostatnio miałem okazję przejechać się automatem. Niezłe zdziwko gdy się zamyśliłem i z przyzwyczajenia wdeptałem sprzęgło w podłogę...tyle że to był hamulec.


@snowboarder: ja w ten sposób, podczas pierwszej jazdy automatem mało nie skasowałem nowiutkiego merca znajomemu swoich rodziców. "Przejedź się, podwieziesz nas na imprezę". Dobrze że Niemiec za mną trzymał bezpieczną odległość...
@lewymaro: Miałem automat i to ten stary 4 biegowy z trybem sportowym i kickdownem.
Obecnie mam manual. Tęsknie za automatem każdego dnia mimo iż nie jeżdżę w korkach.
Kto nigdy nie miał automatu nigdy nie zrozumie jak #!$%@? wygodne to jest. Gdyby tylko zużycie paliwo było takie same na automacie nigdy bym go nie zmienił. Niestety automaty za dużo kopcą te 2 litry więcej to jest za dużo.
@lewymaro: Taki wynik był do przewidzenia- ludzie nadal mają przesąd

Automaty to sie psujo, palo wincyj i w zime nie podjedziesz na krawężnik.

bo są przyzwyczajeni do starych hydrokinetyków z 3-4 biegami, które nawet nie miały biegów 1/2/3.

Awaryjność?
Teraz i tak, zanim zepsuje ci się skrzynia, to ze 3 razy #!$%@? dwumasę, więc koszt będzie podobny.

Owszem, może trochę by mi brakowało wywijania lewarem i może czułbym się trochę "niemęsko"
@MrTofu: ale to są tylko i wyłącznie Twoje personalne doświadczenia. Ja z kolei miałem na odwrót i co? Fakty są jednak takie, że niektórzy producenci samochodów np. Opel nie potrafią robić skrzyń automatycznych, które #!$%@?ły się (bo psuć to za mało powiedziane) konsekwentnie przez kilkanaście lat ich produkcji, o skrzyni easy tronic nawet nie wspominam. I nie zmienia to nawet faktu, że tak jak napisałem, jak zepsuje Ci się automat to