Wpis z mikrobloga

@lewymaro: Sam mam manuala i na razie nie wyobrażam sobie przejścia na automat ALE.

Człowiek jest z nautry leniwym stworzeniem i NIC na to nie poradzisz.
Mam wujka do niedawna zagorzałego zwolennika manuala oraz kumpla lat 30 który jak słyszał automat to pokrywał sie piana z ust.
Natomiast dzisiaj nie przekonasz ich do powrotu na manuala.
Mnie osobiście do manuala przekonuje tylko niższe spalanie przy spokojnej jeździe,nic więcej.
@luckwaski: Prawda jest taka, że żadna elektronika nie zastąpi człowieka. Elektronika nie wie kiedy chcesz zmienić bieg. Klasyczny automat, zawsze będzie działał z opóźnieniem i lagiem, ze względu na sposób sterowania. Co innego skrzynie dwusprzęgłowe czy np. Lenco, ale to inna para kaloszy. Do bezstresowego dupowozu, jak najbardziej ok, ale jak wymagasz coś więcej od samochodu to klasyczny automat to najgorsze możliwe rozwiązanie.
@lewymaro: 50/50. Przez wiele lat skrzynia manualna, teraz skrzynia dwusprzęgłowa (DKG od BMW). Generalnie jestem zadowolony, ale do "natchnionej" jazdy to jednak nie to. Łopatki są fajne, ale do czasu - później to powszednieje i coraz bardziej zaczynasz myśleć o powrocie do tradcycyjnego manuala.

Do auta, w którym maksymalnie liczy się komfort, a emocje z jazdy grają drugorzędną rolę - zdecydowanie automat i tutaj nawet nie ma o czym gadać. Do