Wpis z mikrobloga

1. Odzywa sie do Ciebie znajomy z ktorym nie gadales od kilku lat
2. Chce zebys wpadl do niego i zainstalowal mu system od nowa bo mu padl i postawi piwko
3. Okresl sie ze chcesz za to 50 zl z racji ze straci sie na paliwo lub bilety miejskie plus poswiecony czas
4. Uslysz subtelne "#!$%@?" bo myslal ze
zrobie za dwa zubry ( ͡° ʖ̯ ͡°)
5. #!$%@? sie.
#takaprawda #truestory
  • 33
@love2spooch: przyzwyczaj się, ja to mam od dawna za sobą.

Na przyszłośc jesli odzywa sie do Ciebie jakis frajer, który miał Cię za gunwo/nerda i pisze żebys mu zainstalował system, bo chce zarywac panny na fejsie i nabijac sie z takich jak Ty to:
1. każ mu #!$%@?ć
2. nie odpisuj
2a. lej na jego #!$%@? jak nie odpisujesz
3. pojedz do niego żeby zobaczyć jak sie łasi lub udaje miłego
@sombretoy: Dzieki za dobre rady ale ja jestem osobą, która lubi pomagać ale nie lubie jak ktoś się do mnie odzywa po kilku latach i gdyby nie to że coś mu się nie #!$%@?ło to by się nie odezwał. Pojechałbym ale pod warunkiem że by za to normalnie podziękował a nie w taki sposób. Jezdze po moim miescie jako pogotowie komputerowe i za taką usługę na miejscu to jest minimum 100
@miczuu: w ogóle prywatni znajomi to kiepskie źródło zleceń jeśli się im robi zniżki bo nawet jak Cię polecą dalej to uwzględnią w tym niższą cenę jaką dostali i potem już trudno ją podnieść ludziom z tego źródła.
@love2spooch: z jednej strony buractwem jest oczekiwac ze ktos zrobi Ci cos a darmo, z drugiej cebulactwem jest wystwianie bliskiemu znajomemu rachunku.

Tak samo nie wyobrazam sobie bedac ogrodnikiem, ze ktos zadzwoni i poprosi mnie o przekopanie ogrodka za darmo, jak bedac znajomym prawnika poprosic go przy okazji o krotka porade i dostac rachunek na 1000zl.
dla mnie ludzie którzy myślą że koledze można dać piwko za jakąś przysługę to podludzie.


@pies_ogrodnika: Przesadzasz. Ja np lubię pomagać za piwko, tylko pod pewnymi warunkami
- pomagam w moim wolnym czasie,
- jest to jakiś dobry znajomy, zaznaczam dobry, gdzie wiem że mogę liczyć na taką samą wzajemną pomoc,
- przy/po tej pomocy razem wypijemy 'piwko',
- nie będzie to piwo z mojej czarnej listy piw

Jeśli któryś z