Wpis z mikrobloga

Zgodnie z wczorajsza obietnica, od rana dzialamy w celu wyjasnienia agro-afery. #oswiadczenie #afera #aferazbozowa

Ponizej pierwsza lista osob, ktore w moim przekonaniu zostaly nieslusznie zbanowane, za co w imieniu moderacji i swoim naleza Wam sie przeprosiny. Przepraszam.

- winnux,

- bogiubogi,

- SatanD,

- Kacc,

- Fef,

- Fren,

- Sangreal,

- keram244,

- trollbuster,

- krychov_PL,

- keller,

- Bossolini,

- GarryCrossman,

- Kurgan,

- tmkwu,

- Colek.

Konta w ciagu kilku najblizszych minut zostana odbanowane.

Bede Was na biezaco informowal w kolejnych wpisach odnosnie auditu akcji moderacyjnych i najblizszych zmian, ktore nastapia w systemie moderacji.
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@parachutes:

a mimo to przez czyjąś wpadkę


Nie czyjąś, tylko maciejakinera, którego pochwaliłeś. On od początku monitorował tą akcję na mikroblogu, żeby potem wkroczyć niczym strażnik teksasu w obronie Elfika, zablokować powstałe znalezisko i zbanować wszystkich co wykopali. Do tego naciągał regulamin, żeby znaleźć powody swojego działania.
  • Odpowiedz
@ikkiz: A mnie jakoś takie katastroficzne wizje nie przekonują. Trochę się jeszcze pomłóci i wszystkim się to znudzi. Trochę emoquitów było, ale większość wróci.
  • Odpowiedz
Dołączyliście do nc+ i wyborczej


@ikkiz: Ja myślę, że by chcieli być tak silnymi markami :) nc+ się wykaraskało z trudnej sytuacji, a wyborcza jest hejtowana wściekle tylko w pewnych środowiskach, zerknij na sprzedaż

@ergo: Nie wiem czy to zrobił Maciej, Ania, Shepard czy Anonim (jeśli on to pewnie po pijaku). Ktoś nawalił, bo permban za wykopanie czegoś to typowy przykład jak nie powinna wyglądać moderacja ani komunikacja
  • Odpowiedz
@maciek_gi:

W takim razie wszyscy wykopujący powinni dostać bana.


Masz prawo tego żądać, moim zdaniem to jest nadużywanie regulaminu i psucie idei wykopu.
  • Odpowiedz
@ergo: Ja tam widzę z jego wypowiedzi coś co sugeruje, że niekoniecznie on banował

nie wiem jaki był powód bana we wspomnianych przypadkach


nie wiem skąd pewność kto stoi za którymi
  • Odpowiedz
@parachutes: Te cytaty, które podałeś dotyczą wcześniejszych banów, które leciały na mikroblogu. Wystarczy poczytać post na który odpowiada. Pokazuje to też samowolkę moderatorów, jeden banuje a drugi jest nie w temacie.

Maciejkiner zakopał to znalezisko po minucie od jego dodania i kiedy tam zajrzałem to wszyscy mieli już bany. Raczej bez sensu byłoby, że jeden admin blokuje znalezisko, a inny banuje, bo i po co? Maciejkiner robi za rzecznika Elfika32.
  • Odpowiedz
@mkroox: Audit to takie "gównosłówko" wymyślone przez tłumacza jednej z norm ISO na polski i z lubością używane przez wszelkiego rodzaju trenerów i szkoleniowców. Nawet przyznanie się tego pana do błędu nie spowodowało powrotu do właściwej pisowni. Powiem więcej, niektóre firmy (głównie korpoludki z wielkiej czwórki) próbują dorabiać do tego ideologię i twierdzą, że audit i audyt to co innego.
  • Odpowiedz
@fir3fly: No tak. Bunt internautów przeciwko nc+ miał miejsce na facebooku i wykopie. Ja z facebooka nie korzystam, więc dla mnie się rozegrało wszystko raczej na wykopie. Morał był z tego taki, żeby nie przygrywać w c---a, bo jest wykop i facebook.

FB sobie poradzi, bo co kogo elfik32 obchodzi w Indiach i innych Meksykach, ale wykop to była instytucja i inne media musiały zauważać znaczenie tej społeczności (na przykład
  • Odpowiedz
@ergo: Nie wiem, możliwe, że jest tak jak mówisz.

Ale patrząc wstecz można wyciągnąć wnioski: Moderatorzy, gdy pozostają bezkarni i nie ponoszą odpowiedzialności za swoje działania, a mają jakąś władzę nad innymi użytkownikami dość szybko się psują


@ikkiz: Ale skąd wiesz czy oni są bezkarni? Karanie pracownika nie polega na wystawieniu go tłumowi i linczu :)
  • Odpowiedz
@Mehqods'a pewnie tak chętnie nie odbanują, bo usunęli mu całą aktywność na mirko, a chyba jeszcze nie widziałem żeby kogoś odbanowali po takiej sytuacji.

Chociaż unban się należy, to chyba oczywiste.
  • Odpowiedz