Wpis z mikrobloga

Zgodnie z wczorajsza obietnica, od rana dzialamy w celu wyjasnienia agro-afery. #oswiadczenie #afera #aferazbozowa

Ponizej pierwsza lista osob, ktore w moim przekonaniu zostaly nieslusznie zbanowane, za co w imieniu moderacji i swoim naleza Wam sie przeprosiny. Przepraszam.

- winnux,

- bogiubogi,

- SatanD,

- Kacc,

- Fef,

- Fren,

- Sangreal,

- keram244,

- trollbuster,

- krychov_PL,

- keller,

- Bossolini,

- GarryCrossman,

- Kurgan,

- tmkwu,

- Colek.

Konta w ciagu kilku najblizszych minut zostana odbanowane.

Bede Was na biezaco informowal w kolejnych wpisach odnosnie auditu akcji moderacyjnych i najblizszych zmian, ktore nastapia w systemie moderacji.
  • 122
@m__b: Cudownie pokazujecie, że nie macie jaj i Wam użytkownicy weszli na głowę nic sobie z Was nie robiąc. Ostre bany, ostry regulamin, zbudowanie relacji użytkownik - admin od zera. Daliście ludziom wolność niespotykana na innych serwisach co doprowadziło do obecnej sytuacji. Należałoby ją ograniczyć, skoro ludzie nie potrafią z niej korzystać. Normalni zostaną, a reszta sobie pójdzie rozpieprzać strimsy czy co tam jest.

Edit: poza tym gdzie moje odznaki za:
@BQP: jakich jaj?

Ten portal istnieje dzięki użytkownikom i statystykom, a selekcja na zasadzie kopania po jajach nikomu nie wyszła na dobre.

Wykluczanie, ograniczanie itp doprowadza do powstania kółka wzajemnych dupolizów, w którym nagradzanie jest czułe klepanie się po dupkach, a sam portal przybiera formę nudnego koła gospodyń wiejskich.

W serwisie służącym do wymiany linków, poglądów musi iskrzyć, musi coś się dziać, inaczej wieje wapniarską nudą, skąd ucieka każdy myślący człowiek.
@parachutes: nie wiem, ale tak mi się wydaje. Zwłaszcza tam, gdzie moderatorem zostaje "zasłużony" użytkownik na przykład jakiegoś forum i moderuje za darmo, albo za jakieś przywileje, albo dla samej przyjemności banowania jako argumentu w dyskusji.

Pracownik zatrudniony z zewnątrz (w serwisie anonimowy), gdy ma płacone za swoje obowiązki, ale jest z nich także rozliczany, już nie ma interesu we wdawanie się w pyskówki, czy pranie swoich brudów.

Ja uważam, że
@parachutes: Jasne że tak, chyba się nie zrozumieliśmy.

Ja cały czas pisałem, że maciej zakopał tamten feralny wykop z cytatami i zbanował 15 osób, które go wykopały.

Ale bany leciały już znacznie wcześniej na mikroblogu, za aluzje do zdjęć, przeróbki, rysunki ołówkiem, linki do komentarza. I do tego odnosił się właśnie maciej pisząc to co podałeś:

nie wiem jaki był powód bana we wspomnianych przypadkach


nie wiem, możliwe, że ktoś przesadził.