Wpis z mikrobloga

Dziele się moim spalaniem na #lpg po trasie Polska - #uk oraz 2 ostatnie to już jazda na miejscu (mieszany). Na autostradzie starałem się utrzymać prędkość średnią koło 160km/h i mniej-więcej mi się udało, czasem gdy można było to jechałem 190km/h a czasem i 220km/h. Jeżdżę dość dynamicznie i spalanie 18l/h można uznać za maksymalne jadąc na 5 biegu i trzymając go wduszonego do oporu przez większość czasu (prędkość 190-220km/h właśnie).

Uważam, że całkiem nieźle! Powiem wam, że różnicy względem beznyny nie czuć w ogóle. A spalanie względem benzyny podniosło się o jakieś 2l/100km - wcześniej zwykle 13-15l/100km - z czego nigdy nie jeździłem aż tak ostro bo wiedziałem, że jednak mnie to będzie kosztować ;)

Małe zestawienie z paru stacji benzynowych po drodze i w UK:

Dla przypomnienia: #e39 525iA (automat) R6 2.5l 192KM M54B25

#bmwsorka #bmw #motoryzacja #samochody
Pobierz
źródło: comment_nOF0frfTV0iwzOqmxpfEJUPX0JzYETJQ.jpg
  • 24
@sorek: a To z jakiej paki, to ten sam bimmer którego kiedyś opisywales pod tagiem? Sam zakladales gaz? Cos mnie ominelo czy juz tyle zainwestowałes.
! edit: dobha juz wszystko wiem
@sorek: Spoko ;) Przy tych parametrach i warunkach pracy spalanie raczej w normie ;) Mój Hyundai Coupe, również w automacie przy pojemności 2,0L spali sobie te 9 litrów gazu w trasie, gdybym miał jednak cisnąć mu do oporu po autostradzie próbując utrzymać Twoje tempo to zakręciłbym się w okolicach 12-13 litrów na setkę ;)
Podsumowując, przy Twoim silniku instalacja zwróci Ci się szybciej niż przeciętnemu Kowalskiemu ;)
@Jsb_: Skąd taka różnica ze raz wyszlo 15l a raz 17 ? Sam chce kupic lpg w uk tylko ze 330 e46. Jak z dostępnością stacji lpg w uk i czy po drodze(nie uk i nie Polska) do pl trzeba szukać stacji lpg czy poprostu są tak jak w pl?
@rvek: Niemcy, Holandia i Belgia są zasrane stacjami LPG, w UK jest ich mniej ale nie ma problemu by raz ma 100 mil znaleźć taką stacje.

Różnica wynika z mojego stylu jazdy, przy 15l musiałem jechać dość powoli (150km/h) przez ruch na drodze i inne rzeczy :)

@bidzej: miałem e36 320i, problem 2 litrowych R6 bmw jest taki, że palą jak 2.8l a chodzą jak 1.8l ;)
@sorek: Sorku, Soreczku... raczej normalne spalanie - skoro lubisz #!$%@?ć tak jak piszesz, silnik też nie mały 2,5 190 kuca w automacie...
u mnie 1,8 120 kuca w manualu to bierze około ~10-11 lpg.
Także raczej OK.


.


pzdr.
@sorek: nizsze niz Ty. Diesele sa stworzone do takich tras ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Troszke ponad 6l na 100km
Na dwoch bakach zajechalem do Polski (i troche mi jeszcze zostalo po przyjezdzie) autem obciazonym dosc konkretnie.
@dob3k: jakbym jechał jak dziadek to 12l zrobiłbym spokojnie :P W dalszym ciągu porównujesz nowe auto do starego benzynowca :D Porównaj do czegoś podobnego z gazem, np. 520i ;)

Jaką miałes średnią prędkość?
@sorek: sorku nie filozuj ze wszyscy poza toba to jezdza 55mph, bo w niemczech tez #!$%@? konkretnie 120-130mph a cala Anglie powyzej 90mph. W Polsce tez z przepisowa predkoscia nie jezdzilem o czym swiadcza dwie fotki ktore na szczescie do Anglii nie dochodza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Auto z 4 osobami i bagaznikiem #!$%@? calym.
Sredniej predkosci nigdy nie sprawdzam wiec nie bede zmyslal ale nawet e39
@sorek: no raczej nie bo porownujesz ile wydalbys na benzyne a ile wydajesz na gaz a powinienes obilczyc ile wydajesz na gaz a ile moglbys wydawac na rope i wtedy wyjdzie Ci ponad 5 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)