Wpis z mikrobloga

@Dementia_Praecox: ciężko czasem zrozumieć kwestie w house of cards bo dotyczą słownictwa z konkretnej dziedziny, to nie Przyjaciele żeby dialogi były proste więc nawet jeśli ktoś dobrze zna angielski i potrafi się dogadać nie oznacza, że słownictwo z HoC będzie dla niego w 100% zrozumiałe, a żeby czerpać przyjemność z oglądania jakiegokolwiek serialu czy filmu dobrze jest go rozumieć w 100% a nie co chwilę włączać translatora. :]
@Eliade: Ja bardzo szybko czytam więc mi osobiście nic nie umyka :) nie czytam też wszystkich napisów, zerkam w momencie gdy słyszę trudne słowo. Im więcej oglądasz seriali i filmow z napisami tym więcej słów się uczysz (zapamiętujesz słowo i tłumaczenie) i uczysz się szybkiego czytania.
Jasne, że są ludzie nie potrzebujący napisów i bardzo się z tego cieszę, natomiast nie potrafię zrozumieć jak ktoś nie jest w stanie pojąć potrzeby
@V-13: Nic bo oglądałam z napisami :) serial przerwałam po drugim sezonie ze względu na brak czasu i obecnie nie mam ochoty go odnawiać, może kiedyś.

@Eliade: Nie popadaj w skrajności, otwórz trochę swój umysł na różne przypadki :) Napisy są dla tych, którzy znają angielski słabo bądź nie na tyle by serial zrozumieć. Nie ma czegoś takiego jak "znam bardzo dobrze angielski albo nie znam ani jednego słowa" -