Wpis z mikrobloga

Według mnie wprowadzenie 8 NPC do skupu to według mnie strzał w stopę. Istnienie oddalonego Djinna w RL ma sens z powodu większej liczby graczy i istnienia ekonomii oraz handlu-tutaj tego brakuje, a jednocześnie zrobiliście wszystkim(starym i nowym mirkom) pod górkę.

Wcześniej: mirek zakłada konto. Mirek robi paladyna i może poskillować na monkach przed depo. Potem nabija 30 poziom i idzie na smoki. Leci mu z nich WoI, który szybko sprzedaje koło depo, dzięki czemu ma pieniądze na manasy i amunicje.
Teraz: mirek zakłada konto. Nie może sobie poskillować, gdyż nikt mu monka nie postawi. Nie ma tyle ludzi i wszyscy są zajęci. Mirkowi wolno leci exp, ale jakoś potrafi to przeboleć. Potem nabija 30 poziom i idzie na smoki. Leci mu z nich WoI, który chce szybko sprzedać. Ale gdzie? W mieście nie może znaleźć skupu itemów, a na pomocy nikt mu nie odpisuje(odpisuje tam dosłownie kilkoro ludzi, a jeden tutor nie ogarnie całości). W końcu dowiaduje się, że gdzieś na pustyni. Ale pustynia jest duża. A on nie ma pieniędzy, bo wydał na manasy i amunicje. Stwierdza, że to #!$%@?. Nie wraca już na ten serwer.

Administracjo, zrozumcie, że to jednak jest OTS. Co prawda miejscówki typu "Bagna" czy "Wyspa Upiorów" są zrobione ciulowo, jednak bieganie 10 min żeby dostać się na jakiś resp też jest przesadzone. Na pewno da się znaleźć złoty środek.
Więc myślę, że nowe mapy, ciekawe expowiska dla high i low lvl(a nie same smoki...) są ciekawszym rozwiązaniem niż dodawanie bezużytecznych NPC.
Miłego dnia.

#mirkots
  • 24
@Matgal: też nie ogarniam tej zmiany, jest wiele bardziej palących potrzeb niż ta. Nie wszystko powinno być kopiowane z RL tibii, bo tu nie gra tyle osób co tam, no i ekonomia jest całkowicie inna. Już trzeba było tych npców zostawić w mieście, a ogarnąć sprawę z teleportami na expowiska.

Dodatkowo udupiacie na wstępie profesje ed/ms, sprzedanie większej ilości loota na mniejszym poziomie przy tej ilosci capa to szaleństwo ( ͡
@ripp1337: nie traktuj mnie jak jakiegoś mistrza zakonu - ja sie zajmuje tylko pisaniem skryptów, serwerem. Zmiana została zasugerowana przez graczy i w pełni sie z nią zgadzam. Spowalnianie inflacji i zapobieganie jej to dobra decyzja, nie oddziaływuje na mechanikę bezpośrednio, a wymaga tez znajomosci gry.
Zgadzam się z założycielem tego tematu, przeczytałem na stronie, że dodano nowych npc, no to się zalogowałem żeby sprawdzić gdzie są, i jakie są ceny sprzedawanych przedmiotów, no i tak znalazłem:
Kooźniara - u którego nie warto nic sprzedawać (-)

Madame Malkin - która ma w miarę normalne ceny na sprzęt magiczny i jest blisko dp (+)

Jafar oraz Alejkum - znalazłem ich, ale drzwi do nich są zablokowane, jak przejdziemy przez
@ripp1337: tak jak wiele razy mówiłem i kilka osób z uporem maniaka to ignoruje (jak widać, blednie) sugestie - na forum. Osiągnijcie odzew innych, wrzućcie link na mirko - jesli sugestia będzie dobra, będzie wprowadzona.
@tibrion: nie wiem kto Ci powiedział "mało kto itemy kupuje". Teraz będzie to lepiej działało, aczkolwiek owszem - graczy ostatnimi czasy jest mniej niż zwykle.
@marahin: gdzie jest niby ta sugestia, żeby #!$%@? po całym świecie npcków od skupu i kto na nią głosował? Jeżeli to jest kolejny temat na forum z tytułem "moja sugestia" lub "pare sugestii" to proszę cię ale kto mial to zobaczyc i sie wypowiedziec?
@marahin: @huffy najbardziej mnie boli kwestia wspolnych huntow z randomami, oczywiscie trzeba dac pare dni by zobaczyc jak to faktyczynie bedzie, ale juz teraz byl problem z zebranie 4voc i to w godzinach szczytu jeśli nie ma się aktywnej gildii. Jak dojdzie do tego problem z lootem to już w ogole potworzą sie zamkniete spolecznosci od huntow.
Mnie to akurat srednio teraz przeszkadza bo od ponad tygodnia mam fajna aktywna gildie/grupe,
@marahin: czyli żeby wprowadzić jakąś zmianę wystarczy żeby przedstawił ją

długi czas przed forum, m.in. tehftw vel człowiek mapa.

ale żeby tą zmianę cofnąć lub poprawić wymagany jest już temat na forum i długa dyskusja, tak? Na temat samych cen się nie wypowiadam bo jeszcze ich nie znam (poza mpa za mniej niż 10k - śmiech na sali), ale latanie po kilku oddalonych od siebie miejscach to kpina. Dodam też, że