Wpis z mikrobloga

Jak mogę przekonać mamę do rzucania palenia? Odkąd pamietam to pali. Mówi ze rzuci a za godz znowu pali. Jak raz jej nowa paczkę chciałem wyrzucić to się rzucala ze obiecuję że to będzie ostatnia. Jak się skończyło każdy się domysli. W rodzinie się nie przelewa a ona wydaje bardzo dużo na p-------y. Z jej zdrowiem też dobrze nie jest. Ojciec to ciapek bo się słowem nie umie odezwać. Co można jak powiedzieć/pokazać by się ogarnęła?
#kiciochpyta #pytanie #p-------y #medycyna
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@EdzioMarian: @ImperiumCienia: Mój ojciec też lubił p-------y, próbowałem wielokrotnie rzucać i zero efektów, palił ponad 30 lat. Kiedyś matka kupiła mu Desmoxan i po 3 dniach stosowania przeszła mu ochota na palenie, skończył całą kurację (która trwa chyba miesiąc) i nie pali już od 3 lat. Jednak mimo wszystko wymaga to minimum chęci.
  • Odpowiedz
@EdzioMarian: Jak masz hajs to może kup jej książke, carr allen, poradnij jak rzucic. Widzialem bardzo pozytywne komentarze, sam nie czytałem. Miałem zacząć ale dzięki mojemu lenistwu rzuciłem od razu żeby nie musieć tego czytać XD
  • Odpowiedz
@EdzioMarian: podpuść ją, spytaj, czy to takie smaczne, czy ładnie pachnie, co w tym niby takiego fajnego. Może pomyśli, zauważy, że to smierdzi niemiłosiernie, że ma kiepski posmak w ustach po tym. Pokazywałeś jej jakieś zdjęcia płuc palacza?
  • Odpowiedz
@EdzioMarian: Wyliczenie oszczędności przy niepaleniu może pomóc. Można też emocjonalnie podejść: "Czy chcesz dożyć do momentu posiadaniu wnuków?" itp. Jeśli wykaże cho odrobinę chęci to skieruj ją do lekarza rodzinnego, pomoże jej zaplanować odwyk.
  • Odpowiedz