Wpis z mikrobloga

Jak mogę przekonać mamę do rzucania palenia? Odkąd pamietam to pali. Mówi ze rzuci a za godz znowu pali. Jak raz jej nowa paczkę chciałem wyrzucić to się rzucala ze obiecuję że to będzie ostatnia. Jak się skończyło każdy się domysli. W rodzinie się nie przelewa a ona wydaje bardzo dużo na papierosy. Z jej zdrowiem też dobrze nie jest. Ojciec to ciapek bo się słowem nie umie odezwać. Co można jak powiedzieć/pokazać by się ogarnęła?
#kiciochpyta #pytanie #papierosy #medycyna
  • 8
@EdzioMarian: @ImperiumCienia: Mój ojciec też lubił papierosy, próbowałem wielokrotnie rzucać i zero efektów, palił ponad 30 lat. Kiedyś matka kupiła mu Desmoxan i po 3 dniach stosowania przeszła mu ochota na palenie, skończył całą kurację (która trwa chyba miesiąc) i nie pali już od 3 lat. Jednak mimo wszystko wymaga to minimum chęci.
@EdzioMarian: podpuść ją, spytaj, czy to takie smaczne, czy ładnie pachnie, co w tym niby takiego fajnego. Może pomyśli, zauważy, że to smierdzi niemiłosiernie, że ma kiepski posmak w ustach po tym. Pokazywałeś jej jakieś zdjęcia płuc palacza?
@EdzioMarian: Wyliczenie oszczędności przy niepaleniu może pomóc. Można też emocjonalnie podejść: "Czy chcesz dożyć do momentu posiadaniu wnuków?" itp. Jeśli wykaże cho odrobinę chęci to skieruj ją do lekarza rodzinnego, pomoże jej zaplanować odwyk.