Wpis z mikrobloga

Siemka hirosowcy z gatunku #hota, ktoś z Was grał(a) w mapkę From the depths of hell? Gdzieś rok temu weszła do dodatku, a jest to mapka mojego autorstwa ( ͡ ͜ʖ ͡).
Nie powala swoim rozmiarem bo to tylko S, ale gwarantuję że nigdy nie graliście w taką mapę - mamy jednego bohatera i jedno miasto, które zawsze pod koniec każdego tygodnia atakowane jest przez jednego wroga. Musimy więc w ciągu tygodnia chodzić po mapie i rosnąć w sile, a w 6-7 dniu wracać na czas do miasta. Jeśli obrona zamku to jeden z Waszych ulubionych momentów gry, to powinniście w nią zagrać.
Poziom trudności może być dla niektórych trochę wygórowany (polecam zawsze robić dużo sejwów), więc w razie czego służę pomocą ʕʔ

#heroes3 #homm3 #hornoftheabyss #h3hota
Pobierz molski - Siemka hirosowcy z gatunku #hota, ktoś z Was grał(a) w mapkę From the depths...
źródło: comment_Efv9OI0KVISR2VBjGn2atlsNk16GTcDd.jpg
  • 19
@bolczan: Tak, trochę chciałem trochę polobbować tę umiejętność :D Dużo nie daje, choć o ile mi się wydaje, czary takie jak przyspieszenie można mieć tylko dzięki niemu
@bolczan: W pierwszym tygodniu trzeba mieć już cytadelę bo daje ona wieżyczkę, fosę i wzmacnia mury. Skup się tylko na niej, olej inne budynki. Ogarnij sobie też strzelców wyborowych. W drugim tygodniu skup się na kupnie zamku.
No i co do fosy to dodam jeszcze tyle, że jak katapulta zrobi Ci dziurę w murze, to wciśnij tam jak najszybciej jakąś jednostkę, żeby przytrzymać w niej wrogie jednostki - przed walką możesz
@bolczan: 2 kupki pod magazynem kamienia, jedna niżej przy ogrodzie wiedzy, jedna przy strzelcach wyborowych za mostem + w którymś dniu też kilka się dostaje. Powinny starczyć
@hortu: AI w HoMM3 jest tak zaprogramowane, że gdy nie ma zamku, to czym prędzej naciera na jeden żeby nie odpaść po 7 dniach. Wobec tego trochę się wygimnastykowałem, żeby gracze komputerowi tak sobie podbierali zamki w odpowiednim czasie, żeby w odpowiednim czasie dany gracz nie miał zamku. Przed każdym portalem na powierzchnię dla komputera postawiłem bramki, które wymagają odpowiedniej liczby surowców do otwarcia. A surowce te dostaje 7 dnia odpowiedniego
@molski: niesamowity pomysł. musiałeś strasznie dużo testować. Na pewno zagram w tę mapkę jak będę miał ochotę pomęczyć się trochę w herosach
@molski: hej mam pytanko - daawno temu zacząłem robić swoją mapę - i mam pytanie / czy HOTA dodała może możliwość "włączania" komputera wg skryptów? Chodzi mi o to, że chciałbym, żeby była mapa z dwoma wyspami - i żeby komputerowi gracze zaczynali coś działać dopiero w momencie gdy gracz przepłynie z jednej wyspy na drugą
@bolczan: Niestety nie mam więcej mapek. Może wkrótce się to zmieni :P

Swoją drogą, grałem teraz w tę mapkę i przyznam, że jest coś zbyt hardkorowa od ostatniego czasu i nie mogę przejść finałowego bossa ( ͡° ʖ̯ ͡°). Wysłałem HotA Crew małego fixa z osłabionymi ostatnimi przeciwnikami i zwiększyłem trochę ilość surowców na starcie (może podmienią wersję przy najbliższej aktualizacji), więc jak ktoś chce mieć większe