Wpis z mikrobloga

#holandia #emigracja
Mirki czy w Holandii da się pracować na jakiejś produkcji, magazynach bez znajomości angielskiego? Ma ktoś jakieś doświadczenia może i poleci jakąś sprawdzoną agencje lub może posiada jakiś namiar, cokolwiek. Pracowałem pół roku w Niemczech przez agencje pracy na magazynie i jakoś dawałem rade bez języka. Chciałbym wyjechać do Holandii ale nie wiem czy to będzie miało sens :)
  • 14
@sunriser90: Da się, z ekipy z którą pracowałem 5 lat temu, tylko ja znałem angielski, a mieszkało ze mną z 20 luda. W robocie zawsze był kapo który ogarniał inglisz i komunikował się jak trzeba było z resztą załogi. Nawet był taki ziomek, którego dewizą było "ja jestem Polakiem, swoją godność mam i w obcych językach mówił nie będę".
@Mave: Pójść poszedł, ale do najprostszych prac przy taśmie dalej się zatrudnia całe kampy Polaków, więc możan żyć bez znajomości języka i przy braku jakiejkolwiek chęci się go w ogóle nie uczy i sklepie paluchem pokazywać.. W wielu takich zakładach Polacy stanowią większość zalogi.
@Mave: no właśnie problem w sumie nie, tylko musiałbym jeszcze posiedzieć a planuje tak do miesiąca żeby już wyjechać
@Emigrant_Ekonomiczny: domyślam się ale pytam bo może ktoś akurat coś zna :) będę próbował przez ogłoszenia w ciemno najwyżej, chce jechać własnym autem, także w razie W zwijam manatki i wracam
@lordhrabula: 100% racji i bez problemów np. w DE lajtowo dało się tak żyć heh :)