Wpis z mikrobloga

@bialepaski: dlaczego mam się nie wypowiadać, skoro wiem jak się dawkuje amoksycylinę? Po coś w końcu studiowałam. Pewnie dostał 3g dziennej dawki, którą najlepiej jest podzielić na trzy. Lub tak jak lekarz zalecił, bo tak jest wygodniej, na dwie.
  • Odpowiedz
@bialepaski: dawka nie ma znaczenia, tylko uzyskane stężenie we krwi i czas w jakim to stężenie się utrzymuje. Przy zakażeniach dróg oddechowych podaje się zwykle 3g dziennie, więc domyślam się że tyle też dostał. Nawet jeśli dostał tabletki 750mg czy 500mg, to też nie ma znaczenia, bo nadal należy przyjmować ten antybiotyk w 2-3 dawkach podzielonych. Domyślam się też, że waży więcej niż 40 kilogramów, więc przyjmuję dawkowanie dla dorosłych.
  • Odpowiedz
@bialepaski: przecież sam zainteresowany napisał, że ma brać 1,5 tabletki, tylko nie wie czy raz czy dwa razy dziennie. Amoksycylinę bierze się w 2-3 dawkach podzielonych, czyli wynika z tego, że ma brać 3 tabletki dziennie. Czyli albo 1,5 tabletki co 12 godzin albo 1 co 8. Nie rozumiem więc po co utrudniać sobie życie.
  • Odpowiedz