Wpis z mikrobloga

@bialepaski:
Jeśli dostał 0,5g tabletki i ma brać 0,75g dwa razy dziennie, to jak sobie policzę, wychodzą mi 3 tabletki. OP napisał, że ma brać 1,5 tabletki, tylko nie wie jak często, więc odniosłam się do tego właśnie. Jakby ważył mniej niż 40 kg to myślę, że leżałby w szpitalu, a nie pytał o porady na mirko.
  • Odpowiedz
@bialepaski: gdyby miał 14 lat, to poszedłby do lekarza z mamą i mama na pewno karteczki z dawkowaniem by nie zgubiła. Nawet gdyby był dzieckiem ważącym poniżej 40 kg, to nadal można podawać do 3 g w 2-3 dawkach podzielonych lub w przypadku anginy do 2g w dwóch dawkach podzielonych. Zresztą jak widzisz, OP waży 90kg.
Jestem ciekawa kim jesteś z zawodu, że tak się tu intensywnie udzielałeś.
  • Odpowiedz
  • 1
@daysleeper11: Prawda jest taka ze nie mozna komus zalecac dawkowania nie majac zadnych danych poza iloscia tabletek, opierajac sie na domyslach bo jest to skrajnie nieodpowiedzialne. Nawet lekarz anestezjolog Ci to tu napisal. Czemu po prostu nie przyznasz sie do bledu tylko probujesz kurczowo trzymac sie tego co napisalas na poczatku? To serio nie jest plama na honorze, a mozesz kogos wprowadzic w blad. Piszesz ze jestes farmaceutka wiec wykaz sie
  • Odpowiedz
@Vitru: nie uważam, żebym popełniła błąd. Korzystam ze źródeł naukowych udzielając porad, w tym wypadku robiłam tak samo. Czepianie się szczegółów, że może ma anoreksję i waży 30 kg było dla mnie trochę absurdalne.
Dla mnie to był prosty i logiczny przypadek, a jeżeli lekarz anestezjolog uważa farmaceutów za niedouczonych, to przykro mi i jednocześnie się cieszę, że nie mam już do czynienia z polskimi lekarzami.

Podsumowując: typowa dawka w leczeniu
  • Odpowiedz
@Vitru: owszem, ale nie w tym przypadku. Tu chodziło jedynie o to, czy ma brać co 12 czy co 24 godziny.
W tym przypadku wiek nie ma znaczenia o ile nie waży mniej niż 40 kg, nie sądzę, żeby dzieci z podstawówki pytały o dawkowanie antybiotyku na mirko. Poza tym to lekarz ustalił dawkowanie, ja poradziłam pacjentowi to samo co bym poradziła w aptece.
  • Odpowiedz
@daysleeper11:
@Vitru:
@bialepaski:
Kolezanko i Koledzy, nikogo nie uwazam za niedouczonego, kazdy z nas ma inne podejscie, @daysleeper11 odniosla sie do farmakokinetyki leku, pozostawiajac ilosc dawki poza porada, poniewaz jakis lekarz juz okresli dawkowanie
natomiast ja, @Vitru oraz @bialepaski podchodzimy do sprawy wyznaczajac na nowo dawkowanie w oparciu o rozpoznanie i dane pacjenta, a potem dopasowalibysmy do posiadanych tabletek i mglistych zalecen.
Pozatym byc moze nasz pacjent musi brac
  • Odpowiedz