Wpis z mikrobloga

  • 11
Równe dwa tygodnie temu butelkowałem.
Wyszło prawie takie jak chciałem. Dużo goryczki, ale chciałem więcej aromatu. Ale i tak jestem bardzo zadowolony.
Skończyłem dziś remont pokoju dla córki wiec dobra okazja.
Jutro ostatnie poprawki, a w środę będę warzył kolejne p--o.
I pytanie do Was.


#piwowarstwo #piwodomowe #p--o
Gronie - Równe dwa tygodnie temu butelkowałem. 
Wyszło prawie takie jak chciałem. Duż...

źródło: comment_9zUGgQtLughSW5ouLTWCkHlv6BhHo1wf.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gronie:
Jak dobrze przeprowadzisz proces warzenia/fermentacji, to zazwyczaj wychodzi dobre p--o. Jest duża szansa, że nawet jak zmienisz recepturę, to p--o nadal będzie smakować ;)
może spróbuj tej samej receptury, ale na innych drożdżach?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@WapniakZJury: nad pianą na pewno, a co do klarowności to ta co wyszła jest dla mnie zupełnie wystarczająca ale w sumie czemu nie?
@WolandusRaege:
@Spratus: piłem do tej pory dość dużo kraftów i wiem mniej więcej co lubię (jak zrobię stouta to pewnie wszystko rozdam bo sam nie przepadam itd)
  • Odpowiedz
@Gronie: Zrób coś totalnie odjechanego :D Ja dzisiaj zlewałem na cichą stouta z łuską kakaowca i śliwkami. Kurde ani łuski ani śliwek nie czułem jak próbowałem xD
  • Odpowiedz
@BrowarPERUN: Też tak myślę :)

Przy degustacji wydawało mi się że goryczka jest dość wysoka i zabija cały smak kakao, ale po wypiciu buteleczki 10 miesięcznego piwka wędzonego i ponownym łyku tego z kakao okazało się, że jest ono strasznie słodkie.

Z 20 BLG odfermentowało do jakichś 5,7 BLG (o ile ma sens w ogóle pomiar refraktometrem i przeliczanie), także sporo tego słodkiego zostało. Aż mnie ciekawi co z tego
  • Odpowiedz
@spunky: Kurcze jak Wy to robicie, że potraficie trzymać p--o tyle czasu...Nawet nie rozdając człowiek wypija 20l w miesiąc :( Chyba zaczne nowy wątek z ankietą, czy dwa piwa dziennie to alkoholizm ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz