Wpis z mikrobloga

nie podaję się ceny działki bo jest to uzależnione gdzie się buduje


@mblack: no a cena domu jest uzależniona od tego jaką technologią się buduje, jaki metraż, projekt, część kraju i wiele innych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@decker: Poszło dużo drzewa, 11k za więźbę, dachówki też sporo (w planach na początku była cementowa ale jednak zrobiliśmy ceramikę), no i robocizna. Na szczęście żona wynegocjowała z 75PLN za metr na 68.
  • Odpowiedz
@BodyBagz: z tym jest coraz większy problem w Polsce ze względu na ocieplanie się klimatu. Poczytaj o coraz większych problemach ludzi z kornikami. Będąc szczerym także się nad tym zastanawiam ale mam mieszane uczucia.
  • Odpowiedz
@hirszu: O porządek staramy się dbać na bieżąco. #!$%@? mnie jak się o coś potykam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Razem z moim różowym sprzątamy po każdym syfie po wykonawcach.
  • Odpowiedz
@onsok: Dzięki. Miałem znajomego murarza i sam z nim pracowałem od rana do wieczora. Wycyckałem się z całego urlopu w tym czasie. Często pracowałem na nocną zmianę i po robocie na budowę. Pracy to trochę kosztowało ale jakoś fizycznie nie męczyłem się bo każdy kolejny etap sprawiał radość (szczególnie rosnące ściany). Wymurowanie ścian zajęło 10 dni.
  • Odpowiedz
@badtek: W projekcie miałem silikaty ale zmieniłem na ceramikę z uwagi na cenę. Niby silka ma lepszą akumulację ciepła i lepaszą akustykę ale 4k mniej wyszło za ceramikę. Za to zrobię odkurzacz centralny. Boje się trochę wieszania na ceramice bo to puste ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@majlo1985: Nie jestem złotą rączką, nie znam się na budowlance. Nie miałem żadnej firmy bud. Szukałem wcześniej na forum z mojej okolicy polecanych budowlańców. I tak się znalazł murarz, ekipa od funadmentów (2 osoby), Zależało nam na jak najmniejszych kosztach ale też na tym żeby niczego nie #!$%@?ć. Do dachu wziąłem górali, którzy robili u znajomych. Muraż też z forum, ja na betoniarce i jakoś to poszło ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@tomszczyk: mam z niego widok na Babią Górę :) Gdybym jednak wiedział ile taka zabawa kosztuje to teraz bym go nie robił... No ale mądry Polak po szkodzie... ;)
  • Odpowiedz