Wpis z mikrobloga

@piotrow: ja wróciłem do manuala, ale tylkmo dlatego, że przesiadłem się na Citroena - tutaj automatu bym nie zaryzykował, zresztą manual też jest #!$%@? :)

Wiem, że niektórzy po prostu lubią machać dźwignią, ale jesteś pierwszą osobą, która mówi, że po pojeżdżeniu automatem woli manuala :)
  • Odpowiedz
@yegi: On nie napisał że woli manuala, tylko przesiada się na niego jesienią. :) Jakbym miał 2 auta to pewnie też wybrałbym automat na codzień i manual w różne cięższe warunki, albo do zabawy.
@mariecziek: Sęk w tym że to jest czynność kompletnie bezsensowna. Podyktowana wyłącznie techniczną biedą europejskiego rynku i modą. W JuEsEj ponoć ~95% sprzedawanych samochodów ma automat.
  • Odpowiedz
@yegi: denerwuje mnie automat bo nie zmienia biegów tak jakbym chciał, a z kolei w trybie ręcznym ma opóźnienie. Niby s-tronic, niby nie ma się do czego przyczepić, ale coś mi w nim nie pasuje.
No i przesiadam się na Forda, więc raz że ryzykownie, dwa że za automat plus związane z nim ryzyko chcą 12k więcej, trzy że lubię machać dźwignią :)
  • Odpowiedz
@mateusz-skrzyniecki1: zależy jaki masz styl jazdy, gdzie jeździsz i jak długo (po mieście, po wsi, dalekie trasy po autostradach etc). Dla mnie manualna sprawia dużo frajdy na codzień (do 100 km, mieszany), z kolei automat na częste korki, częste odległe (>400 km) delegacje jest wygodniejszy.
  • Odpowiedz
@mateusz-skrzyniecki1: Kilkanaście lat jeździłem manualami i teraz wiem, że to był zmarnowany czas. Automatem jeżdżę już prawie rok, więc mam jakieś porównanie. Stojąc w korku nie męczysz się ciągłym wciskaniem sprzęgła, nie zgaśnie Ci, masz cały czas obie ręce na kierownicy (czy gdzie tam tylko chcesz), generalnie dużo plusów. Są też minusy, czasami za wcześnie wrzuca wyższy bieg, zmieniając samemu widzisz co się dzieje na drodze i możesz pewne rzeczy
  • Odpowiedz
w tych czasach wypadałoby zapytać też o elektryki, które przyspieszają zupełnie płynnie. I tak jak już wiele osób powiedziało, Ci, którzy pojeździli (nie siedzieli 5 minut w obcym aucie tylko spędzili trochę czasu w mieście/na trasie) wybrali by elektryk>automat>manual. Ostatecznie każdy zmieni zdanie na powyższe, które zaproponowałem, po spędzeniu dwudziestu minut w korku.
  • Odpowiedz
I pytam o skrzynie w aucie, którym jeździcie na codzień


@mateusz-skrzyniecki1: obie, manual na krótkie trasy automat do samochodu na dłuższe trasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jaka skrzynie jest lepsza?


@mateusz-skrzyniecki1: zależy jaki automat, zamiast CVT wolałbym już manuala, nawet przeciętny normalny hydrokinetyk to już inna sprawa. A manual jest lepszy właściwie tylko w typowych samochodach do zabawy, poza tym nie ma żadnej przewagi.
  • Odpowiedz
@mateusz-skrzyniecki1: takie mam pytanie do tych wszystkich co mówią ze męski jest tylko manual - ilu z was potrafi cos wiecej niz przerzucanie biegów? Mam na mysli poprawne i POWTARZALNE heel n' toe albo międzygazy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz