Wpis z mikrobloga

@FuriousViking: jestem od niedawna posiadaczem takiej i chwalę sobie bardzo. Jeżeli chodzi o samą kradzież, to faktycznie byla fala, ale głównie w stolicy i już jest z tym lepiej. Do salónowek dodają dodatkowy immobilizer za 1zł, ale do używki pasuje raczej jakiegoś bearlocka czy inne cosik dominować. Na zaś.
  • Odpowiedz
@informator87: Wprawdzie widziałem przerażające statystyki ale poza Warszawą już nie wyglądają tak strasznie. Dla mojego województwa tj. podkarpackie, statystyki podają kilka innych marek w tym przedziale cenowo-rocznikowym o wiele chętniej kradzionych. Samo ryzyko mniejsze również przez to, że samochód w nocy stoi w garażu na prywatnej ogrodzonej posesji. Jedynie podczas przemieszczania się w dzień i pozostawiania auta na "mieście" ryzyko jest, ale to już 50 %. Pozatym mieszkam w maym 60
  • Odpowiedz
@FuriousViking: byłem na jazdach próbnych bo podobała mi się z wyglądu. Jednak po bliższym kontakcie nie odpowiadała mi. Moja subiektywna opinia: słabio się prowadzi, 192 konie mało żwawo się ruszają, AT chyba trochę tandeta, testowany egzemplarz lekko szarpał na luzie. Wziąłem co innego.
  • Odpowiedz
@trololo55: Ja również miałem okazje się przejechać już tym samochodem. Mi bardzo przypadł do gustu styl tego auta i prowadziło mi się elegancko. Tylko właśnie chciałem poznać opinie kogoś, kto już pare miesięcy pojeździł nim i minęła pierwsza fascynacja i zauroczenie i czy z czasem nie wychodzą mankamenty, na które nie zwracało się uwagi na początku użytkowania
  • Odpowiedz
@trololo55: ten automat jak mnie pamięć nie myli to stara poczciwa technologia czyli hydrokinetyk co oznacza albo zero problemów w przyszłości albo w miarę rozsądne cenowo naprawy. Według mnie to jeden z lepszych wyborów w obecnej chwili. Owszem można dostać CVT lub coś dwusprzęgłowego ale zobacz na ewentualne ceny napraw to się zdziwisz i pokochasz hydrokinetyka ;)
  • Odpowiedz
Patrzyłem na kilkanaście zestawień kradzierzy na różnych branżowych portalach i go nie znalazłem w gronie chętnie kradzionych


@FuriousViking: Nie znalazłeś, bo sztukowo sprzedaje się ich tyle, że nawet jakby je wszystkie #!$%@? to się do zestawienia nie załapią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Taka Mazda to wspaniały samochód. Aczkolwiek zakup sensownego egzemplarza z rocznika 2014 to spore wyzwanie. Nie jest nierealne, ale dość trudne. Bądź ostrożny przy wyborze.
  • Odpowiedz
@trololo55: Przepatrzyłem już maniackie fora wielbicieli mazdy i właśnie chciałem też popytać na niefanatycznym forum, dlatego, że mazdziarze, hondziarze, audziarze i wolkswageniarze i wszyscy inni wielbiciele każdej marki to fanatycy;d choćby auto było mega ujowe to i tak napiszą " kup bo i tak lepsze niż honda, bmka czy citroen" :D i choćby ktoś szczerze opisał, że ma problemy z autem na takim fanatycznym forum to i tak zostanie #!$%@?, że
  • Odpowiedz
@ksiak: Co do skrzyni, sama jej trwałość i niezawodność mnie nie martwi, przeczytałem dużo pozytywnych opini na jej temat, w większości od rzeczywistych użytkowników ale również od ludzi mających na ten temat realne pojęcie. Bardziej chciałbym wiedzieć czy po dłuższym użytkowaniu nie okazuje się, że skrzynia "zamula". Wiadomo, że to automat i nie ma porównania z manualem, ale jeździłem kilkoma automatami, min. roverem 75 , BMW x5 czy BMW 530 i
  • Odpowiedz
@valdo: Masz rację, w porównaniu do innych marek sprzedarz mazdy 6 nie imponuje, jednak gdy już zobaczyłem stosunek sztuk kupionych do skradzionych to jerzy się włos na głowie. Co do samej sztuki, którą jeździłem i zamierzam kupić to mam pewność co do autentyczności jej stanu technicznego i w ogóle. Cena usuwa uśmiech z twarzy ale chciałbym ten uśmiech mieć przez kilka dobrych lat użytkowania tego modelu a takie są jednogłośne opinie.
  • Odpowiedz
@FuriousViking: bmw mają inny rodzaj automatu. Je jest bardziej skomplikowany ale też ma inną charakterystykę. Ogólnie plus dla Ciebie, że wybrałeś taką skrzynkę. Pamiętaj tylko o regularnej wymianie oleju a dłuuugo powinna pojeździć.
  • Odpowiedz