Wpis z mikrobloga

Mirki szukam czegoś dla młodej kobiety na miejskie dojazdy do pracy (dziennie 10km).
Raczej w klimacie japońców, benzyna ok. 1.4. Manual. Chętniej 5 drzwi niż 3.
Budżet łączny ~15k, ale z tego ze 2 powinno zostać na ogarnięcie po zakupie.
Z tego co zdążyłem ustalić, #mistubishi colt cz3 i #honda jazz powinny być w miarę bezproblemowe, ale ponoć
ceny części są mało przystępne, a z zamiennikami dosyć ubogo. Ma ktoś może i podzieli się info z pierwszej ręki?
Z hondą #civic vii jest lepiej? Na co w nich uważać? Macie jakieś inne propozycje godne uwagi, cumple? Swift?
#kiciochpyta #motoryzacja #suzuki #mazda #mitsubishi #nissan #toyota
  • 14
@ArktycznaMalpa: yaris mocno trzyma cenę, ~13k to trochę mało, żeby na rozsądną dwójkę patrzeć. 68KM to średni komfort, często brak klimy, a sporo egzemplarzy ma poflotową przeszłość :/
@g3ko: smart forfour. Ja mam 1.1 75km i jest bezproblemowy. Za 8-9k kupisz w dobrym wyposażeniu, z dachem panoramicznym itd. Zostanie kasa zeby założyć gaz i wtedy robisz 100km za niecałe 15 zł
@Versus0: hmmm interesujące, zaskoczyłeś mnie. Nie wiedziałem, że to bazuje na colt'cie :) Stylistyka nie wiem czy się spodoba, ale te plastiki we wnętrzu aż błyszczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)- Co do gazu, to chyba nie warto się bawić przy przebiegach tego rzędu
ceny części są mało przystępne, a z zamiennikami dosyć ubogo.


@g3ko: Stary mit o japońcach. Ceny części są niewiele większe niż grupy VW albo i nawet identyczne. A jeśli chodzi o dostępność to nie ma najmniejszych problemów.
@elmo141: ciekawa opcja. Nie wiedziałem, że ceny hrv już tak spadły. Wyższa pozycja kierowcy powinna być na plus. (Powinna, bo np. w podwyższonym doblo trafia mnie, jak dach auta przed nami zasłania światła stopu następnych pojazdów.) Średnica zawracania 11m mało poręczna jak na pierwsze auto. Silnik trochę większy niż w założeniu, waga ~1200kg (vs 1100kg civic i ~1000kg jazz) no i spalanie bardziej odczuwalne.

@3mielu: cieszy mnie ta wiadomość (