Wpis z mikrobloga

@YouogY:
sygn. akt wyroku SA w Lublinie [wczesniej SO w Radomiu orzekl na rzecz ziomeczka ktory wystawil rpzedmiot za 7,4 zamiast 74k] I ACa 295/10 i uzasadnienie wyroku [chyba tego bo mam troche burdel tu]

- Jesli bowiem oswiadczenie woli zostlao zlozoen drugiej osobie, uchylenie dopuszczlane jest tlyko wtedy gdy blad zostal przez te osobe wywoalny chociazby bez jej winy lub wiedziala ona o bledzie [np. z tresci prowadzonych rokowan - tutaj ta sprawa mireczka co go drugi oszukal btw] lub mogla blad z latwoscia zauwazyc [i niby moga sie na to powolac, ale o tym ciut dalej]

- Strony nie prowadzily zadnych negocjacji i skorzystano z oferty
  • Odpowiedz
stac ich zeby zaplacic, gdyby takie anulowanie bylo mozliwe to by po kazdej licytacji np telefonu gdzie cena bylaby za mała dla sprzedajacego, to moglby to anulowac, sam bylem sprzedawca i nie raz sprzedalem cos dokladajac, pomylili sie, trudno... ale to duza firma w tydz tyle zarabia o ile sie machneli albo i szybciej, jeszcze do wrzuca w koszty to tak im zle nie bedzie
  • Odpowiedz
Jak ktos ma czas i oplaca mu sie ta inwestycja i kupil 10 sztuk, a nie 1 to mozna walczyc o swoje.


@Czarny1337: Mimo ze kupilem 1 to i tak im nie odpuszcze. "Uchylenie od skutków prawnych oświadczeń woli" moga sobie wsadzic w d....
  • Odpowiedz
@cherryq no dokadnie tak.

sprawa do wygrani od ręki : http://www.eporady24.pl/bledne_okreslenie_ceny_na_allegro,pytania,17,82,8336.html

"Jedyną szansą na wygranie sprawy sądowej jest powołanie się na fakt, że kupujący wiedział o błędzie lub mógł z łatwością go zauważyć. Wprawdzie spotkałem się ze sprawami, gdzie sąd oddalał powództwo o wydanie rzeczy właśnie z uwagi na błąd osoby wystawiającej przedmiot na Allegro, jednak tam stanowisko o błędzie sprzedającego było do obronienia, gdyż przedmiotem sprzedaży były ruchomości znacznej wartości
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: korzystałem z http://www.szybkapapuga.pl/ i jestem zadowolony jeżeli ktoś kupił większa ilosc sztuk od razu bym bral porade lub/i pismo (~150zl) nie chce robic tu reklamy ale papier jest w lapie w 2-3 dni, konkretne argumenty juz podalem.

Blad nie byl do wychwycenia przez kupujacego ani nie byl oczywisty, sprzet uzywany lub powystawowy, niekompletny, dzialajacy lecz z wyraznymi sladami uzytkowania (rysy), sklep prowadzi wylacznie sprzedaz takiego rodzaju (uzywki) ponadto kazdy
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: ja jestem into IT, ale brat jest into spora kancelaria adwokacka i mowi, ze spokojnie dostaniemy to, czego chcemy, szczegolnie ze juz prowadzili takie sprawy, a nawet jesli jakims cudem przegramy to koszt bedzie okolo 100 zl, no risk, no fun ;)
  • Odpowiedz
  • 0
naprawdę chcecie się kłócić o te słuchawki? przecież to ewidentna pomyłka, nie myli się ten co nic nie robi, dajcie żyć innym, ktoś za ten błąd pewnie stracił pracę. sam zamówiłem 1 sztukę ale w głębi głowy wiedziałem że nie będzie mi dane posłuchać muzyki z słuchawek za tysiaka.
  • Odpowiedz
Szanowny Kliencie,

Uprzejmie informuję, iż podtrzymujemy swoje stanowisko zgodnie z wiadomością wysłaną w dniu 23.02.2016. Prosimy o podanie danych niezbędnych do wykonania zwrotu środków.

tez to dostaliscie?
  • Odpowiedz